Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport29 czerwca 201609:33

Na co dzień student prawa, bokser z zamiłowania. Wodzisławianin osiągnął niebywały sukces. Tytuł Akademickiego Mistrza Polski dla Adama Pawłowskiego!

Na co dzień student prawa, bokser z zamiłowania. Wodzisławianin osiągnął niebywały sukces. Tytuł Akademickiego Mistrza Polski dla Adama Pawłowskiego! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski: Po czteroletniej przerwie w rywalizacji bokserskiej postanowił powrócić na ring i... powrócił z przytupem. Adam Pawłowski, bo to o nim mowa opowiedział nam o swoim niebywałym sukcesie.

Wodzisławianin, aktualnie student IV roku Prawa na Uniwersytecie Opolskim wziął udział w I Mistrzostwach Polski AZS. Podczas zawodów w sumie odniósł 4 zwycięstwa boksując się z bardzo dobrymi rywalami, tym samym zdobywając tytuł Akademickiego Mistrza Polski na rok 2016 w boksie, uzyskał również kwalifikację na Akademickie Mistrzostwa Świata, które w październiku odbędą się w Tajlandii.

Jakie emocje towarzyszyły wodzisławianinowi, jak przebiegały walki oraz komu zawdzięcza swój sukces? O tym porozmawialiśmy z Adamem.

Zawody odbywały się w dniach od 23 do 25 czerwca w Katowicach. Uczestniczyło w nich ponad 70 zawodników i zawodniczek reprezentujących 41 wyższych uczelni. Adam reprezentował Uniwersytet Opolski oraz macierzysty klub bokserski BKS Jastrzębie.

Od samego początku nie było łatwo

Wodzisławianin startował w kategorii wagowej do 81 kg. - inaczej waga półciężka. Do niej zgłosiło się zdecydowanie najwięcej zawodników, co wyżej podniosło poprzeczkę.

Pojedynek w boksie seniorskim trwa 3 rundy po 3 minuty, z jednominutową przerwą pomiędzy rundami. Pierwszego dnia Adam boksował z bardzo dobrym zawodnikiem, reprezentującym AWF Katowice - Thomasem Paschkiem. Po 3 rundach sędziowie jednogłośnie wypunktowali zwycięstwo reprezentanta Uniwersytetu Opolskiego, dając tym samym przepustkę do ćwierćfinału, który odbywał się następnego dnia.

Czas na kolejną walkę...

W drugim dniu turnieju, ze względu na bardzo dużą ilość zawodników komisja zdecydowała, że w ciągu jednego dnia koniecznym jest stoczyć dwa pojedynki, tak, aby w sobotę mógł się odbyć finał. - Stoczyłem walkę z solidnym zawodnikiem reprezentującym klub bokserski Skorpion Szczecin oraz Uniwersytet Szczeciński - Dominikiem Kaciupą. Była to prawdziwa wojna w ringu, żaden z nas nie oszczędzał sił i nie stronił od potężnych ciosów. Ostatecznie w tym pojedynku sędziowie jednogłośnie wypunktowali moje zwycięstwo, dając tym samym przepustkę do półfinału - relacjonuje wodzisławianin.

Szczęście w nieszczęściu

Kolejną walką Adama miało być starcie z zawodnikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego - Jakubem Matysem. Jednak do niej nie doszło, przeciwnik doznał kontuzji, a dokładnie złamania kości nosowej we wcześniejszym pojedynku.

Czas na finał i... prawdziwe emocje

W finałowym pojedynku wodzisławianin zmierzył się z młodym, utalentowanym i doświadczonym zawodnikiem reprezentującym AWF Katowice - Mateuszem Wodzińskim. - Walka miała nieco dramatyczny przebieg, ponieważ już na samym początku 1 rundy, silnym uderzeniem głową przeciwnik rozciął mi lewy łuk brwiowy, z którego zaczęła płynąć strumieniem krew. Walka w tym momencie musiała zostać wstrzymana, tak aby lekarz mógł zobaczyć ranę i zdecydować czy może mnie dopuścić do dalszej rywalizacji. Bardzo zmartwiłem się faktem, iż mogłem zostać niedopuszczony do dalszego starcia, byłem rozwścieczony, że przy tak ważnej walce, ktoś inny może zdecydować o tym, czy wygram czy przegram, nie dając mi przy tym możliwości pokazania na co mnie stać - opowiada zawodnik.

Całe szczęście lekarz zatamował krwawienie i dopuścił do dalszej walki. - Od tego momentu, już nie kalkulowałem swoich sił, rozpętała się prawdziwa wojna, nieustannie dochodziło między nami do wymian ciosów, były to bardzo mocne uderzenia. Cały czas boksowałem z presją, że jeżeli łuk brwiowy nie przestanie krwawić, lekarz zadecyduje o zakończeniu walki. Dlatego też, musiałem pokazać, że jestem szybszy, celniejszy i uderzam mocniej podczas każdej akcji, tak aby czasem, walka nie została przerwana. Jednym zdaniem musiałem cały czas dominować, co nie było proste w realizacji - zaznacza wodzisławianin.

W trzeciej rundzie Adam, po raz drugi został bardzo mocno uderzony głową tym razem w prawy łuk brwiowy, doszło jeszcze do głębszego i większego rozcięcia niż w 1 rundzie. - Na szczęście walka nie została wstrzymana bo było to już pod sam koniec rundy 3. Po bardzo zaciętym pojedynku sędziowie jednogłośnie wypunktowali moje zwycięstwo, tym samym uzyskałem tytuł Akademickiego Mistrza Polski na 2016 r. oraz kwalifikację na Mistrzostwa Świata, które mają się odbyć w Tajlandii w październiku - dodaje sportowiec z uśmiechem na twarzy.

Jest to już trzeci tytuł Mistrza Polski w boksie na koncie Adama. Pierwszy odniósł w 2009 r. na XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kielcach, drugi w 2011 r. podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie.  

Prawdziwy sukces ma wielu ojców

Jak zaznacza Adam nie odniósłby tego wszystkiego bez sztabu szkoleniowego BKSu Jastrzębie i głównego trenera - Jarosława Pietrzyka.- Poświęcał mi bardzo dużo czasu, gdy tylko wracam ze studiów na hale treningową, bardzo mu za to dziękuję. Nie mogę tu zapomnieć o podziękowaniu dla mojego taty, który jeździ ze mną na każdy trening i na każde zawody, nieustannie mnie wspierając i podnosząc na duchu w sytuacjach kryzysowych. Jestem niezmiernie wdzięczny mojej mamie, która podczas zawodów zawsze mi kibicuję, oglądając moje walki przez palce, jednocześnie modląc się przy tym. Mojej babci i dziadkowi, którzy zawsze mnie dopingują i oglądają moje walki.  Nie mogę też tu zapomnieć o mojej dziewczynie, Marlenie, która zawsze mnie wspiera i znosi moje humory - mówi Adam.

Plany na przyszłość? - Teraz przede mną jeszcze ostatni egzamin na studiach, 1 lipca z przedmiotu Prawo Handlowe a później już będę mógł się skupić na dalszych treningach i przygotowaniach do Mistrzostw Świata  - dodaje wodzisławianin.

Autor: Dawid Machecki, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202623:08

Wodzisław Śląski: Trzy samochody rozbite po zderzeniu przy Eko-Oknach

Wodzisław Śląski: Trzy samochody rozbite po zderzeniu przy Eko-Oknach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H, Informacje drogowe 24H z powiatu Wodzisław Śląski, Rybnik, OSP Czyżowice
Reklama
Aktualności1 czerwca 202611:06

Czerwiec w Wodzisławiu Śląskim

Czerwiec w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202611:27

To warto wiedzieć! Nowe przepisy o rzeczach znalezionych

To warto wiedzieć! Nowe przepisy o rzeczach znalezionych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe - pexels.com/Matheus Bertelli
Reklama
Sport1 czerwca 202601:06

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sporo emocji, zarówno tych dobrych jak i tych złych towarzyszyło weekendowym meczom piłkarskim rozegranym w regionie. Sprawdź, jak poradziła sobie ekipa, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja2 czerwca 202612:04

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Gala Konkursów Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim

Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Gala Konkursów Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Kultura i Edukacja2 czerwca 202612:28

Bajkowa misja zakończona sukcesem. Wielki finał Wodzisławskich Skrzatów na Trzech Wzgórzach

Bajkowa misja zakończona sukcesem. Wielki finał Wodzisławskich Skrzatów na Trzech Wzgórzach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Aktualności2 czerwca 202613:53

Piękno, które ma znaczenie. Metamorfozy z Sercem po raz drugi

Piękno, które ma znaczenie. Metamorfozy z Sercem po raz drugi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. Agnieszka Kaźmierczak
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.