Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport31 sierpnia 201609:49

To był sportowy weekend w Marklowicach

To był sportowy weekend w Marklowicach  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Marklowice: Ostatni weekend wakacji w gminie Marklowice upłynął na sportowo. W sobotę na specjalnie utworzonych przez GZGK boiskach za budynkiem gimnazjum, rozegrane zostały turnieje siatkówki plażowej o Puchar Wójta Gminy, a w niedzielę wystartował rajd rowerowy, który przejechał ulicami Marklowic by ostatecznie spotkać się na Słonecznej Wyspie.

W turnieju siatkówki plażowej wzięło udział 5 drużyn męskich i 3 drużyny kobiece z czego w każdej parze musiał być jeden zawodnik z Marklowic. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów ze zmianą strony boiska co 5 punktów.

W grupie żeńskiej I miejsce uzyskały Tomaszewska Natalia i Antończyk Nikola, tuż za nimi na II miejscu uplasowały się Sobień Kamila i Komorek Joanna, III miejsce powędrowało do Mańki Jarosławy i Pustołki Aleksandry.

W grupie mężczyzn I miejsce zdobyli Porwoł Robert i Mańka Adam, II miejsce otrzymali Strong Szymon i Szczotok Filip, III miejsce uzyskali Kraszewski Tomasz i Polnik Jakub, IV miejsce - Kiełkowski Dawid i Kocjan Rafał, V miejsce ze względu na kontuzję zawodnika i przerwaniu turnieju przez tę drużynę przypadło Salwinowi Kacprowi i Polnikowi Patrykowi. Nagrodzeni dostali dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.

Z kolei w niedzielnym rodzinnym rajdzie rowerowym wzięło udział ponad 120 uczestników. Ta pokaźna grupka zebrała się przy budynku straży pożarnej by przejechać ulicami Marklowic, docierając do mety - czyli na Słoneczną Wyspę, gdzie czekały różne atrakcje.

Nagrodzono ze względu na kategorię wiekową uczestników najmłodszych - było 2 dzieci nie mających jeszcze roczku i najstarszego uczestnika - panią w wieku 65 lat.

Na zebranych czekały liczne konkursy zręcznościowe, a także przeprowadzony przez Aleksandrę Pustołkę instruktaż Nordic Walking. Na dzieci czekała zabawa z żywymi maskotkami, a najbardziej oczekiwaną przez wszystkich atrakcją w ten upalny dzień okazała się kurtyna wodna zainstalowana przez marklowickią OSP.

Dzień został uwieńczony występem Teresy Waleriańskiej, która wraz z kolorowymi tancerkami zaprezentowała się w mieszance muzyki cygańskiej i przebojów polskich.

Autor: UG Marklowice, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 września 202513:28

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO]

Ciągle pada... Monitoring sytuacji hydrologicznej w gminie Mszana [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

Od wczesnych godzin porannych Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego prowadzi obserwację poziomu wód w rowach melioracyjnych oraz w lokalnych potokach. Intensywne opady deszczu, które wystąpiły w regionie, spowodowały znaczny wzrost stanu wód, co stwarza ryzyko podtopień w newralgicznych miejscach.

opr. red., fot. FB/GMna Mszana
Reklama
Sport14 września 202523:19

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności14 września 202513:47

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów

Gmina Pasym partnerem Gminy Godów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UG Godów
Aktualności15 września 202510:26

DzieJesie(ń) Festiwal w Wodzisławiu Śląskim. Święto jesieni pełne atrakcji [FOTO]

DzieJesie(ń) Festiwal w Wodzisławiu Śląskim. Święto jesieni pełne atrakcji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W sobotę, 13 września, Wodzisław Śląski tętnił życiem dzięki DzieJesie(ń) Festiwal. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców miasta i okolic w przestrzeni plenerowej, oferując bogaty program warsztatów, spotkań, pokazów i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

red., fot. Agnieszka Trzeciok, Agnieszka Maciejewska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności15 września 202521:25

Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 kontynuuje akcję Czysta Leśnica i apeluje do prezydenta

Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 kontynuuje akcję Czysta Leśnica i apeluje do prezydenta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Stowarzyszenie Wodzisław 2.0
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.