Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport28 lutego 201710:20

Biathlonowy Ośrodek Szkolenia Sportów Młodzieżowych przy Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego ma swoją reprezentantkę na Mistrzostwach Świata w Osrblie!

Biathlonowy Ośrodek Szkolenia Sportów Młodzieżowych przy Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego ma swoją reprezentantkę na Mistrzostwach Świata w Osrblie! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski: Daria Gembicka, bo o niej mowa, to zawodniczka Lidera Katowice. Rocznikowo jest jeszcze młodziczką, ale jej wyróżniający się talent został dostrzeżony przez szkoleniowców Polskiego Związku Biathlonu. Daria już w tym sezonie udowodniła, że jest niezwykle zdolną zawodniczką, zdobywając w Pucharze Polski złoty i brązowy medal, w efekcie czego została powołana do kadry Polski Juniorek młodszych. W lutym 2017 r. reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów. Zapewne o tej zawodniczce usłyszy jeszcze cała Polska.

Pod barwami BOSSM Wodzisław Śląski można znaleźć samych uzdolnionych zawodników. W nowy skład weszli medaliści Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, oraz zimowym, m.in. zawodnicy Karlika Chorzów, Lidera Katowice, Ryfamy Rybnik. Każdy z tych zawodników ma na swoim koncie medale na zawodach ogólnopolskich. Wśród najlepszych nie zabrakło reprezentantów UKS Strzał Wodzisław: Adama Zająca, Pawła Kowola, Pauliny Nowak oraz Sławomira Kopacza. To również medaliści Mistrzostw Polski i Mistrzostw Śląska. Ci młodzi, zdolni biathloniści to uczniowie Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego.

Nie tylko biathloniści z BOSSM mają się czym chwalić, bo aż 10 zawodników, z czego 7 to uczniowie Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego, zostało powołanych do Kadry Śląska w biathlonie. Mowa m.in. o: Rafale Zającu, Dawidzie Kufiecie, Mateuszu Koniecznym, Kacprze Brzósce, Sylwii Bażan, Weronice Góreckiej, Marcie Zając. Ewelina Dronszczyk, Fabian Suchodolski, Adam Kałuża to natomiast biathloniści innych wodzisławskich szkół, ale również należący do Kadry Śląska młodzików.

To nie koniec. Julia Kałuża i Szymon Konieczny - absolwenci Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego - zostali powołani do kadry Śląska Juniorów młodszych, dzięki czemu będą mogli brać udział w specjalistycznych zgrupowaniach szkoleniowych wraz z innymi zawodnikami Kadry Śląska.

Na 2017 r. BOSSM w Wodzisławiu Śląskim otrzymał wsparcie z Polskiego Związku Biathlonu w kwocie 27 tys. zł z przeznaczeniem na prowadzenie szkolenia zawodników BOSSM. Zajęcia będą realizowane na terenie Wodzisławia Śląskiego z wykorzystaniem tras oraz strzelnicy laserowej w Rodzinnym Parku Rozrywki oraz na Kubalonce.

Autor: Edyta Zając,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności24 grudnia 202520:57

Gotowość bez przerwy. Osiemnastomiesięczne dziecko wymagało pomocy. Interweniował śmigłowiec LPR

Gotowość bez przerwy. Osiemnastomiesięczne dziecko wymagało pomocy. Interweniował śmigłowiec LPR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Szpital Powiatowy w Wodzisławiu Śląskim
Sport23 grudnia 202519:56

Mariusz Pawełek dyrektorem sportowym Unii Turza Śląska

Mariusz Pawełek dyrektorem sportowym Unii Turza Śląska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Unia Turza Śląska, fot. Karol Fieroch
Reklama
Aktualności23 grudnia 202511:41

Styczeń w Wodzisławiu Śląskim [KALENDARIUM]

Styczeń w Wodzisławiu Śląskim [KALENDARIUM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Reklama
Reklama
Aktualności23 grudnia 202513:21

Pszów: Młodzi radni z mandatem

Pszów: Młodzi radni z mandatem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Pszów
Reklama
Aktualności23 grudnia 202511:24

Gmina Godów: W Wigilię i Sylwestra PSZOK będzie nieczynny

Gmina Godów: W Wigilię i Sylwestra PSZOK będzie nieczynny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Kultura i Edukacja24 grudnia 202514:32

Gdy rodzi się dobro. Jasełka w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO]

Gdy rodzi się dobro. Jasełka w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Grudzień w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim od lat nierozerwalnie związany jest z jasełkami. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych tradycji, każdego roku staje się okazją do wspólnego przeżywania atmosfery Bożego Narodzenia, refleksji nad jego przesłaniem oraz integracji całej społeczności szkolnej.

opr. red., źródło: ZST Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności23 grudnia 202513:27

Rydułtowski Panel Obywatelski. Mieszkańcy zdecydują o przyszłości terenów pokopalnianych

Rydułtowski Panel Obywatelski. Mieszkańcy zdecydują o przyszłości terenów pokopalnianych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Rydułtowy, fot. pexels.com/fauxels
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.