Czarni rozbili Tworków i zostali liderem [FOTO]

Czarni rozbili Tworków i zostali liderem [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Gorzyce:

W minioną sobotę ekipa Piotra Haudera, czyli KS Czarni Gorzyce podejmowała zespół z Gminy Krzanowice, LKS 05 Tworków. Po sześciu kolejkach zespół Adama Jachimowicza z kompletem piętnastu punktów była liderem. Gorzyce zajmowały miejsce trzecie, ze stratą trzech oczek do swego sobotniego rywala. Zapowiadała się więc interesująca potyczka.

Spotkanie to pokazało, że raciborska grupa klasy okręgowej jest naprawdę wyrównana i silna. Zespół lidera przystąpił jednak do tego spotkania zbyt pewnym siebie. To zemściło się już w siódmej minucie. Wtedy to Czarni po trafieniu Kamila Kucharskiego wyszli na prowadzenie. To podrażniło ambicję lidera, który od tego momentu dążył do wyrównania stanu meczu. Tworzył kolejne sytuacja, jednocześnie broniąc się przed kontrami przeciwnika. Starania zespołu Tworkowa opłaciły się. W 21 minucie Mateusz Kocot doprowadził do wyrównania. Od tej pory zaczęło się wszystko od nowa.

Wraz z upływem kolejnych minut oba zespoły tworzyły kolejne dogodne sytuacje, lecz bez skutku w postaci goli. Aż do 32 minuty. Wtedy to piłkę w siatce umieścił Krzysztof Warło, wyprowadzając zespół gospodarzy na prowadzenie. Ekipę Tworkowa trafienie to totalnie zahipnotyzowało, gdyż niespełna minutę później zespół z Gorzyc po trafieniu Dawida Bobera jeszcze bardziej powiększył prowadzenie. Do końca pierwszej połowy sobotniego spotkania, mimo starań obu ekip, wynik nie uległ już zmianie.

Druga część meczu, biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki zespołu Tworkowa zwiastowała mnóstwo walki. Tak się jednak nie stało. Drużyna gości grała dość ospale, co rusz przegrywając pojedynki z rywalami. To stanowiło wodę na młyn zespołu Gorzyc, który w tym meczu trafił do bramki rywala jeszcze trzykrotnie. Piłkę w siatce umieścili kolejno: dwukrotnie Kamil Benauer i Patryk Panic. To oznaczało wysoką porażkę zespołu dotychczasowego lidera w stosunku 6:1.

Porażka Tworkowa, oraz pomyślne dla Gorzyc wyniki innych zespołów z czołówki spowodowały, że ekipa ze stolicy Gminy Gorzyce awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Ma na swym koncie piętnaście punktów. Zespół Adama Jachimowicza powinien czym prędzej zapomnieć o tym pogromie, oczywiście po wyciągnięciu odpowiednich wniosków. Już w najbliższą niedzielę, 13 września, przed drużyną z Gminy Krzyżanowice kolejne ważne spotkanie. Rywalem tworkowskiej jedenastki będzie spisująca się w tym sezonie wprost fenomenalnie Unia Racibórz. Zespół Gorzyc zmierzy się natomiast na wyjeździe z Silesią Lubomia.

KS Czarni Gorzyce – LKS 05 Tworków 6:1 (3:1)

Bramki dla Czarnych Gorzyce: Kamil Benauer 2, Kamil Kucharski, Krzysztof Warło, Dawid Bober, Patryk Panic
Bramka dla Tworkowa: Mateusz Kocot

Żółte kartki: Piotr Złoty (LKS 05 Tworków)

Składy

KS Czarni Gorzyce: Michał Łagoda – Marcin Widenka (78. Rafał Pietrzyk), Mateusz Krzyżok, Dawid Buczek, Kamil Benauer (67. Radosław Żbikowski), Krzysztof Warło (65. Patryk Panic), Mateusz Szuścik, Grzegorz Łukasiak, Tomasz Kukla, Kamil Kucharski (60. Dawid Zychma), Dawid Bober
Pozostali rezerwowi: Marek Warzeszka
Trener: Piotr Hauder

LKS 05 Tworków: Marek Świrzewski – Grzegorz Jakosz, Konrad Kochan, Paweł Polak (28. Wojciech Podolak), Piotr Złoty, Marek Fojcik, Bartłomiej Sikorski, Mateusz Sitnik (76. Jakub Klimaszka), Krzysztof Cerkowniak, Mateusz Kocot (83. Krzysztof Złoczowski), Paweł Miąsik (65. Paweł Kowacz)
Pozostali rezerwowi: Andrzej Miensopust
Trener: Adam Jachimowicz