Radlinianin Daniel Marcol wicemistrzem Polski w szpadzie!

Ze srebrnym medalem wracają zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin” z Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych we Wrocławiu. Wicemistrzostwo Polski Juniorów wywalczył Daniel Marcol - podopieczny trenera Krzysztofa Urbańskiego. W stawce 103 najlepszych zawodników z całej Polski szpadzista z Radlina uznał tylko wyższość Bartosza Staszulonka z ”Piasta Gliwice”. Daniel Marcol jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie oraz Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie a obecnie jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku.
Bardzo dobrze wypali również pozostali zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”. W czołowej ósemce zawodników znaleźli się: Paulina Ptaszyńska - ósme miejsce w indywidualnym turnieju szpadzistek oraz Bartłomiej Cichaczewski - siódme miejsce w turnieju indywidualnym szpadzistów.
Przynależność do krajowej czołówki potwierdziła drużyna szpadzistów , która w stawce 21 zespołów zajęła 4 miejsce. Radlinianie walczyli w składzie: Daniel Marcol, Bartłomiej Cichaczewski, Tomasz Smoleń oraz Sebastian Hauder. Trenerami zawodników są: Krzysztof Urbański i Andrzej Mnich.
fot. archiwum portalu.







![Nie tylko piękne, ale i niezwykle utalentowane. Konie oczarowały widzów w Krostoszowicach [FOTO] Nie tylko piękne, ale i niezwykle utalentowane. Konie oczarowały widzów w Krostoszowicach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784633504749789424-1730746784788740-8929866282467095951-n-.jpeg)




















![Ekologia oczami młodych. Rydułtowska młodzież pokazuje, że troska o planetę łączy pokolenia [WIDEO] Ekologia oczami młodych. Rydułtowska młodzież pokazuje, że troska o planetę łączy pokolenia [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784721263ekologia-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz