Kolejne sukces Daniela Marcola z Szermierczego Górnika Radlin!

18 kwietnia na planszach Gliwic rozegrane zostały zawody Pucharu Polski Seniorów w szpadzie mężczyzn. Bardzo dobrze w zawodach tych zaprezentował się zawodnik Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin” Daniel Marcol, który w stawce 116 zawodników z 8 państw zajął bardzo wysokie 6 miejsce.
W turnieju zwyciężył Tomasz Motyka z AZS-AWF Wrocław. Należy dodać, że radliński zawodnik niedawno ukończył dopiero 18 lat i szóste miejsce w turnieju seniorów, w którym startowali medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy jest olbrzymim sukcesem.
W prowadzonej pod auspicjami Europejskiej Konfederacji Szermierczej /EFC/ klasyfikacji Młodzieżowego Pucharu Europy U-23 Daniel Marcol zajął 2 miejsce, będąc najmłodszym finalistą tak wysokiej rangi zawodów.
fot. archiwum portalu.
























![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz