Reklama

Najnowsze wiadomości

Patrol2411 lipca 201808:48

Policjanci kontrolują akweny wodne. Tym razem odwiedzili Balaton

Policjanci kontrolują akweny wodne. Tym razem odwiedzili Balaton - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Wakacje w pełni, więc wodzisławscy policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko prowadząc zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Kontrolują także akweny wodne pod kątem osób nietrzeźwych, zarówno wypoczywających, jak i korzystających z różnego rodzaju sprzętu wodnego, w szczególności zwracają również uwagę na parkingi samochodowe, gdzie może dochodzić do incydentów związanych z pozostawieniem dzieci lub zwierząt w samochodzie.

Okres wakacyjny to szczególny czas dla całej rodziny. Towarzyszące odpoczynkowi odprężenie sprawia, że czasami zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” systematycznie odwiedzają miejsca zorganizowanego wypoczynku. Wczoraj w ramach pełnionej służby odwiedzili wodzisławski balaton. Rozmawiali z ratownikami i mieszkańcami wypoczywającymi nad wodą. Zwracali uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie. Mundurowi wskazywali również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, by wakacyjny wypoczynek był bezpieczny. Omówili przy tym mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania.

Kontrolując akweny wodne mundurowi sprawdzają je także pod kątem osób nietrzeźwych, zarówno wypoczywających, jak i korzystających z różnego rodzaju sprzętu wodnego . Swoją uwagę skupiają także na parkingach samochodowych, gdzie może dochodzić do incydentów związanych z pozostawieniem dzieci lub zwierząt w samochodzie - bez nadzoru w zaparkowanych pojazdach. Prosimy wszystkie osoby, aby w upalne dni zwracały uwagę na widok dziecka lub zwierzęcia  pozostawionego w samochodzie. Jeżeli ktoś zauważy dziecko pozostawione w pojeździe bez opieki powinien jak najszybciej powiadomić Policję lub Straż Miejską. Nie lekceważmy takich sytuacji. Wnętrze samochodu pozostawionego w pełnym słońcu jest na tyle rozgrzane, że przebywanie w nim stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia. Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w zamkniętym pojeździe. Nawet krótki czas przebywania w zamkniętym, rozgrzanym samochodzie, bez dostępu do świeżego powietrza może skończyć się tragicznie.  Dzieciom należy im zapewnić maksimum opieki i zainteresowania.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 lipca 202411:33

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Aktualności23 lipca 202410:43

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów / fot. Artur Marcisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.