Reklama

Najnowsze wiadomości

Patrol2413 sierpnia 201809:52

Wypadek na Marklowickiej w Wodzisławiu Śląskim. 59-letni rowerzysta trafił do szpitala

Wypadek na Marklowickiej w Wodzisławiu Śląskim. 59-letni rowerzysta trafił do szpitala - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę na Marklowickiej w Wodzisławiu Śląskim. W zderzeniu z osobowym fiatem ucierpiał 59-letni rowerzysta. Sprawca za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu kierującemu jednośladem stracił już prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku grozi mu do 3 lat więzienia.

W sobotę przed południem mundurowi z wodzisławskiej drogówki zostali wezwani do obsługi zdarzenia z udziałem rowerzysty w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Marklowickiej. Na miejscu ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki fiat panda jadąc w kierunku Marklowic i chcąc wykonać manewr skrętu w lewo, nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w kierunku ulicy Rybnickiej rowerzyście, wskutek czego doprowadził do zderzenia.

59-letni cyklista został przetransportowany przez załogę pogotowia do wodzisławskiego szpitala. Mężczyzna doznał stłuczenia barku, klatki piersiowej, łokcia i podejrzenie skręcenie odcinka szyjnego. Osobówką kierował 72-latek, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy. Był trzeźwy. O jego losie zdecyduje sąd. Za spowodowanie wypadku grozić mu może nawet do trzech lat więzienia.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.