Wypadek na Marklowickiej w Wodzisławiu Śląskim. 59-letni rowerzysta trafił do szpitala

Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę na Marklowickiej w Wodzisławiu Śląskim. W zderzeniu z osobowym fiatem ucierpiał 59-letni rowerzysta. Sprawca za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu kierującemu jednośladem stracił już prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku grozi mu do 3 lat więzienia.
W sobotę przed południem mundurowi z wodzisławskiej drogówki zostali wezwani do obsługi zdarzenia z udziałem rowerzysty w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Marklowickiej. Na miejscu ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki fiat panda jadąc w kierunku Marklowic i chcąc wykonać manewr skrętu w lewo, nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w kierunku ulicy Rybnickiej rowerzyście, wskutek czego doprowadził do zderzenia.
59-letni cyklista został przetransportowany przez załogę pogotowia do wodzisławskiego szpitala. Mężczyzna doznał stłuczenia barku, klatki piersiowej, łokcia i podejrzenie skręcenie odcinka szyjnego. Osobówką kierował 72-latek, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy. Był trzeźwy. O jego losie zdecyduje sąd. Za spowodowanie wypadku grozić mu może nawet do trzech lat więzienia.

















![Poznaj Branżowe Centrum Umiejętności w Pszowie [WIDEO] Poznaj Branżowe Centrum Umiejętności w Pszowie [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766147045bez-tytulu-.jpg)

![Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO] Turniej Akademii Top Team. Sportowa rywalizacja i integracja młodych zawodników [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766185495596508476-1433047885492244-5542572116226959565-n-.jpg)
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.