Reklama

Najnowsze wiadomości

Patrol2413 sierpnia 201812:09

Nieletni motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg

Nieletni motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o nieletnim motocykliście, który desperacko uciekał przez stróżami prawa, a jego szaleńcza jazda zakończyła się kolizją z radiowozem i pobytem w szpitalu. W sobotę, do kontroli drogowej nie zatrzymał się też 17-letni motorowerzysta. Tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało, ale to kolejny przypadek pokazujący nieodpowiedzialność rodziców pozwalających swoim dzieciom na jazdę bez uprawnień - czytamy na stronie KPP w Wodzisławiu Śląskim.

Trwają wakacje, a co za tym idzie każdego dnia policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób podróżujących i wypoczywających na terenie całej Polski. Mundurowi zwracają uwagę też na to, jak wolny czas spędzają dzieci i młodzież. Przed okresem wakacyjnym odbywali spotkania, w których apelowali do nieletnich o to, by dbali o swoje bezpieczeństwo, bo to od nich samych w głównej mierze ono zależy. Ale to także obowiązek rodzicielski, by pilnować swoich pociech i dawać im dobry przykład. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pościgu za nieletnim motocyklistą, któremu na jazdę mimo wielu nieprawidłowości pozwalał ojciec.Oboje staną przed sądem.

W sobotę na ulicy Dworcowej w Olzie policjanci z ruchu drogowego kontrolowali pojazdy. Około 18.30 zauważyli jadący od Odry motorower, którym poruszały się dwie osoby. Policjant znajdując się na środku jezdni dał wyraźny sygnał ręką do zatrzymania się kierującemu, ale ten nie zareagował i przyspieszając minął policjanta i zaczął się oddalać w kierunku ulicy Bogumińskiej. Mundurowi szybko pobiegli do radiowozu i włączając sygnały świetlne i dźwiękowe udali się w pościg za jednośladem. Kierowca w pewnym momencie zawrócił i ponownie wjechał w ulicę Dworcową, gdzie za przejazdem kolejowym skręcił w ulicę Kolejową. Następnie udał się na wały przeciwpowodziowe wzdłuż rzeki Odry w kierunku Bukowa.

Podczas pościgu stróże prawa cały czas mieli kontakt wzrokowy z kierującym, jednak ze względu na ukształtowanie terenu musieli go przerwać. Mundurowym udało się zapamiętać tablice rejestracyjne pojazdu i po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych pojechali do miejsca zamieszkania właściciela w Odrze na ulicy Głównej. Za zgodą właścicielki posesji ujawniono w garażu motorower, w którym silnik był jeszcze ciepły. Kobieta oświadczyła, że jej 17-letniego syna nie ma w domu. Na prośbę policjantów zadzwoniła do niego i powiedziała, żeby wrócił. Chłopak przyznał się stróżom prawa do prowadzenia pojazdu. Wiedział, że nie ma uprawnień do kierowania, dlatego się wystraszył i podjął próbę ucieczki. Będący na miejscu ojciec chłopaka powiedział mundurowym, że wie iż syn korzysta z motoroweru. Policjanci poinformowali go o sporządzeniu przeciwko niemu wniosku o ukaranie do sądu za udostępnianie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień. O losie 17-latka zdecyduje sąd nieletnich.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności17 lipca 202417:04

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. LOOK UP - Drone photography
Reklama
Aktualności18 lipca 202417:50

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności17 lipca 202413:02

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.