Reklama

Najnowsze wiadomości

Patrol2413 sierpnia 201812:09

Nieletni motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg

Nieletni motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o nieletnim motocykliście, który desperacko uciekał przez stróżami prawa, a jego szaleńcza jazda zakończyła się kolizją z radiowozem i pobytem w szpitalu. W sobotę, do kontroli drogowej nie zatrzymał się też 17-letni motorowerzysta. Tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało, ale to kolejny przypadek pokazujący nieodpowiedzialność rodziców pozwalających swoim dzieciom na jazdę bez uprawnień - czytamy na stronie KPP w Wodzisławiu Śląskim.

Trwają wakacje, a co za tym idzie każdego dnia policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób podróżujących i wypoczywających na terenie całej Polski. Mundurowi zwracają uwagę też na to, jak wolny czas spędzają dzieci i młodzież. Przed okresem wakacyjnym odbywali spotkania, w których apelowali do nieletnich o to, by dbali o swoje bezpieczeństwo, bo to od nich samych w głównej mierze ono zależy. Ale to także obowiązek rodzicielski, by pilnować swoich pociech i dawać im dobry przykład. W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o pościgu za nieletnim motocyklistą, któremu na jazdę mimo wielu nieprawidłowości pozwalał ojciec.Oboje staną przed sądem.

W sobotę na ulicy Dworcowej w Olzie policjanci z ruchu drogowego kontrolowali pojazdy. Około 18.30 zauważyli jadący od Odry motorower, którym poruszały się dwie osoby. Policjant znajdując się na środku jezdni dał wyraźny sygnał ręką do zatrzymania się kierującemu, ale ten nie zareagował i przyspieszając minął policjanta i zaczął się oddalać w kierunku ulicy Bogumińskiej. Mundurowi szybko pobiegli do radiowozu i włączając sygnały świetlne i dźwiękowe udali się w pościg za jednośladem. Kierowca w pewnym momencie zawrócił i ponownie wjechał w ulicę Dworcową, gdzie za przejazdem kolejowym skręcił w ulicę Kolejową. Następnie udał się na wały przeciwpowodziowe wzdłuż rzeki Odry w kierunku Bukowa.

Podczas pościgu stróże prawa cały czas mieli kontakt wzrokowy z kierującym, jednak ze względu na ukształtowanie terenu musieli go przerwać. Mundurowym udało się zapamiętać tablice rejestracyjne pojazdu i po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych pojechali do miejsca zamieszkania właściciela w Odrze na ulicy Głównej. Za zgodą właścicielki posesji ujawniono w garażu motorower, w którym silnik był jeszcze ciepły. Kobieta oświadczyła, że jej 17-letniego syna nie ma w domu. Na prośbę policjantów zadzwoniła do niego i powiedziała, żeby wrócił. Chłopak przyznał się stróżom prawa do prowadzenia pojazdu. Wiedział, że nie ma uprawnień do kierowania, dlatego się wystraszył i podjął próbę ucieczki. Będący na miejscu ojciec chłopaka powiedział mundurowym, że wie iż syn korzysta z motoroweru. Policjanci poinformowali go o sporządzeniu przeciwko niemu wniosku o ukaranie do sądu za udostępnianie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień. O losie 17-latka zdecyduje sąd nieletnich.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Kultura i Edukacja22 czerwca 202400:45

Odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

Odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport23 czerwca 202401:04

Unia Racibórz kontra Naprzód Syrynia. Podział punktów na zakończenie sezonu [FOTO]

Unia Racibórz kontra Naprzód Syrynia. Podział punktów na zakończenie sezonu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

W sobotę, 22.06., na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu rozegrano spotkanie XXX kolejki klasy okręgowej pomiędzy zajmującą dwunaste miejsce Unią a plasującym się na piątym miejscu Naprzodem Syrynia.

(greh)
Aktualności22 czerwca 202400:51

Nowe miejsca parkingowe na ul. Owocowej

Nowe miejsca parkingowe na ul. Owocowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 czerwca 202419:04

Odszedł Janusz Jona. Był związany z Czarnymi Gorzyce

Odszedł Janusz Jona. Był związany z Czarnymi Gorzyce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu/ Katarzyna Kubik
Aktualności24 czerwca 202416:47

Błękitno-zielona Infrastruktura. Ruszył nabór wniosków

Błękitno-zielona Infrastruktura. Ruszył nabór wniosków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.