Nie ustąpił pierwszeństwa - dwie osoby trafiły do szpitala

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Tym razem kierujący samochodem osobowym nie zastosował się do tej zasady, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby.
Do zdarzenia doszło w piątek około 14.30 w Połomi. Jak ustalili policjanci z ruchu drogowego obsługujący to zdarzenie, kierujący samochodem marki Fiat Punto jadąc ulicą Szkolną, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu z ulicą Wolności pojazdowi marki Audi A4, który poruszał się w stronę Świerklan. Następnie kierujący audi, w wyniku siły odrzutu uderzył w samochód marki Audi A3, który stał na ulicy Wiejskiej i ustępował pierwszeństwa innym pojazdom. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Z obrażeniami ciała do szpitala trafił 49-letni pasażer fiata i 48-letnia kierująca audi A3. Kierowca fiata odpowie teraz za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w wyniku którego dwie osoby doznały obrażeń ciała. 60-latkowi grozi do 3 lat więzienia.








![Gorzyczki: wypadek quadem i poważne obrażenia. Policja apeluje o ostrożność [KOMUNIKAT POLICJI] Gorzyczki: wypadek quadem i poważne obrażenia. Policja apeluje o ostrożność [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177495297563-928205-.jpg)



![Tradycja silniejsza niż pogoda. Festiwal Palmy Wielkanocnej w Mszanie przyciągnął tłumy [FOTO] Tradycja silniejsza niż pogoda. Festiwal Palmy Wielkanocnej w Mszanie przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774882097659898136-1391174853050259-5794452863264191460-n-.jpg)



![Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO] Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774863664hazok-belsznica-.jpg)


![Zając, który połączył powiat. Niezwykła inicjatywa przed Starostwem w Wodzisławiu [FOTO] Zając, który połączył powiat. Niezwykła inicjatywa przed Starostwem w Wodzisławiu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177494887516-scaled-.jpg)









Komentarze (0)
Dodaj komentarz