Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes28 kwietnia 201111:39

Drudzy w konkursie astronomicznym

Drudzy w konkursie astronomicznym - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Pod kopułą obserwatorium astronomicznego w jankowickim gimnazjum rozstrzygnięto ostatni etap konkursu zatytułowanego “Śladami Heweliusza”. W szranki stanęło dziewięć dwuosobowych grup reprezentantów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów wodzisławskiego i rybnickiego.

- Niewiele osób wie, że rok 2011 jest rokiem heweliuszowskim. Dla przeciętnego człowieka, który nie interesuje się astronomią nawet postać słynnego astronoma i konstruktora instrumentów naukowych wydaje się być obca - mówi Grzegorz Przybyła - opiekun Koła Astronomicznego przy gimnazjum w Jankowicach.

Wspólnie z nauczycielem fizyki z II Liceum Ogólnokształcącego z Wodzisławia Śląskiego, Tadeuszem Winklerem i Ewą Dziuk - metodykiem z fizyki przy Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim, przygotowali tegoroczne zmagania.

Ich zamiarem było stworzenie konkursu, który uczciłby pamięć znakomitego astronoma a swym zasięgiem wykraczałby poza granice miast. Stąd narodził się pomysł, by zainteresować uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych tematyką jakże odległą a jednocześnie tak bliską i zagadkową dla wielu.

- Za cel organizatorzy postawili sobie rozwijanie zainteresowań młodych ludzi przy jednoczesnym kształceniu zdolności autoprezentacji przez możliwość wykorzystania w praktyce zdobytej wiedzy.
- przed Państwem kolejny etap, który pozwoli Państwu opanować jakże trudną sztukę prezentowania własnej osoby - podkreślał opiekun Koła Astronomicznego wygłaszając mowę powitalną.

Pierwszy etap konkursu rozegrano 20 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Józefa Tischnera w Wodzisławiu Śląskim.

Do drugiego zakwalifikowało się 9 grup reprezentantów szkół z Wodzisławia Śląskiego i Rybnika. Największą liczbę punktów podczas zmagań w wodzisławskim liceum zdobyli Łukasz Czerniak i Mateusz Mazelnik z II LO w Rybniku.

Wczoraj został rozstrzygnięty ostatni etap, którego laureatami zostali:

1 miejsce: II LO w Rybniku: Łukasz Czerniak i Mateusz Mazelanik pod opieką Romualda Kondysa,

2 miejsce: II LO w Wodzisławiu Śl: Mateusz Falkowski i Kamil Krakowiecki pod opieką Tadeusza Winklera,

3 miejsce: IV LO w Rybniku: Marta Król i Ewa Wala pod opieką Mirosława Paprotnego

(młyn)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 marca 202612:31

V Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa Magiczne drzewo i drewno w Pałacu Dietrichsteinów

V Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa Magiczne drzewo i drewno w Pałacu Dietrichsteinów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Sport10 marca 202612:13

Klaudia Blutko z Naprzodu Zawada zaproszona na testy do Medyka Konin

Klaudia Blutko z Naprzodu Zawada zaproszona na testy do Medyka Konin - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: LKS Naprzód 46 Zawada
Reklama
Aktualności11 marca 202611:50

Zaginiona hulajnoga elektryczna. Policja poszukuje właściciela

Zaginiona hulajnoga elektryczna. Policja poszukuje właściciela - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Aktualności10 marca 202611:07

Promocja Wodzisławia Śląskiego przez sport. Konkurs ofert dla klubów i organizacji

Promocja Wodzisławia Śląskiego przez sport. Konkurs ofert dla klubów i organizacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja10 marca 202609:45

Miasto wspiera kulturę. Pięć organizacji z dotacjami na projekty w 2026 roku

Miasto wspiera kulturę. Pięć organizacji z dotacjami na projekty w 2026 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Kultura i Edukacja10 marca 202610:02

Kokoszyczanki i Irena Pośpiech uhonorowane. Doceniono ich wkład w rozwój regionu

Kokoszyczanki i Irena Pośpiech uhonorowane. Doceniono ich wkład w rozwój regionu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Trzeciok
Reklama
Aktualności11 marca 202610:27

Nowa droga w Kokoszycach. Trwa przebudowa bocznej ulicy Strażackiej

Nowa droga w Kokoszycach. Trwa przebudowa bocznej ulicy Strażackiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. ZDM
Aktualności11 marca 202611:57

Sprawy urzędowe krok po kroku: przewodnik po USC

Sprawy urzędowe krok po kroku: przewodnik po USC - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.