Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes30 marca 201810:17

Budujesz dom? Dowiedz się dlaczego warto wynająć ładowarkę teleskopową

Budujesz dom? Dowiedz się dlaczego warto wynająć ładowarkę teleskopową - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Budowa domu to jeden z najtrudniejszych i najbardziej angażujących projektów w naszym życiu. Wiąże się z dużą ilością stresu, szczególnie jeśli nie mamy w tym doświadczeni. Dowiedz się dlaczego warto wynająć ładowarkę teleskopową na budowę oraz jak to zrobić.

Czym jest ładowarka teleskopowa?

Ładowarka teleskopowa to maszyna robocza, która swoje zastosowanie znajduje wielu różnych gałęziach przemysłu oraz w rolnictwie. W Polsce najczęściej używa się ich na budowach, przy wycince i transporcie drewna, w gospodarstwach rolnych, a nawet halach produkcyjnych. Ładowarki stosowane są również w portach morskich. Służą do załadunku i rozładunku kontenerów oraz do podnoszenia osób (czynności wykonywane przy pomocy podestów). Istnieje wiele różnych rodzajów ładowarek teleskopowych. Zazwyczaj dzieli się je na dwie grupy, ze względu na ich konstrukcję oraz ze względu sposób zmiany kierunku jazdy. Chociaż ładowarki teleskopowe mogą się wydawać dość niepozornymi maszynami ich parametry techniczne robią wrażenie. Udźwig sięga nawet 45 ton, wysokość podnoszenia 36 metrów, a dodatkowo obracają się one w 360 stopniach. Ładowarki teleskopowe słyną ze swojej zwrotności i to ona jest jedną z ich głównych zalet, zaraz po uniwersalności tych urządzeń.

Ładowarka teleskopowa - najbardziej uniwersalna maszyna na placu budowy

Budując dom lub inny obiekt przemysłowy często wydaje nam się, że potrzebujemy ogromnej ilości sprzętu i maszyn na budowie. Tymczasem wynajem kilku niezbędnych i maksymalnie urozmaiconych urządzeń. Wynajmując jedną ładowarkę teleskopową wraz z osoba upranioną do jej obsługi nie musimy sie martwić wynajmem wielu innych maszyn. Ładowarki to wielozadaniowe maszyny, które  pozwalają na zmianę osprzętu, w zależności od zapotrzebowania. Najczęściej wybieranymi częściami dodatkowym są: widły do palet (z powodzeniem zastępują wózek widłowy), bardzo przydatne łyżki ładowarkowe, chwytaki do bel (niezbędne przy budowie domu), kosiarki do trawy, zamiatarki, platformy robocze, pługi, agregaty uprawowe, a nawet siewniki i inne osprzęty do zadań rolniczych.

Jak wynająć ładowarkę teleskopową?

Wynajem ładowarki teleskopowej jest świetnym rozwiązaniem. Oszczędzamy w ten sposób czas, pieniądze i dużo stresu. Dodatkowo potrzebujemy tylko jednego operatora tego sprzętu, dzięki czemu unikamy zbytniego tłoku na naszym placu budowy. Najlepiej ładowarkę teleskopową wynająć od sprawdzonej firmy, która oferuje również specjalistyczną obsługę operatora oraz fachowe doradztwo. W przypadku gdy prowadzimy kilka inwestycji i rozważamy zakup ładowarki, warto to również przekalkulować. Wynajmując ładowarkę teleskopową na dłuższy okres czasu nadal nie musimy przejmować się kosztami kredytu bądź leasingu, ubezpieczeniem, zatrudnieniem fachowców lub ewentualnymi kosztami utrzymania i naprawy. Nawet gdy ładowarka zepsuje się nam w trakcie pracy, możemy liczyć na obsługę firmy wynajmującej, która dostarczy nam nowy sprzęt i zjamie się naprawa uszkodzonej maszyny. Ładowarki teleskopowe to  wszechstronne, praktyczne i wytrzymałe maszyny, które stają się bardzo popularne. Decydując się na wynajem, pamiętajmy aby korzystać z usług rzetelnych firm, które specjalizują się dzierżawieniem tego typu maszyn.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Kyn-pol - oferującą wynajem ładowarek teleskopowych z obsługa operatorską lub bez niej. 
Foto:Shutterstock.com

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.