Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes12 czerwca 201914:24

Pozycjonowanie stron to zadanie dla fachowców. Dowiedz się, dlaczego!

Pozycjonowanie stron to zadanie dla fachowców. Dowiedz się, dlaczego! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Nieustanna walka o wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania to jedna z najważniejszych rzeczy, o jakie dbać musi przedsiębiorca, chcący stale zdobywać kolejnych klientów. Pozycjonowanie nie jest dziedziną nową, w internecie obecnie znaleźć można mnóstwo mniej lub bardziej celnych porad na ten temat. Mogłoby się więc wydawać, że zadaniu temu sprosta każdy, kto potrafi fachowo zająć się własną witryną i rozumie, jak działa wyszukiwarka. Niestety, rzeczywistość już od dawna jest jednak zupełnie inna.

W tej dziedzinie nic nie stoi w miejsc. Pozycjonowanie kiedyś i dziś

Jedną z irytujących rzeczy, z jaką zmagał się każdy poszukujący w internecie dowolnej informacji, były jeszcze kilka lat temu te nieszczęsne, zupełnie bezwartościowe strony-wydmuszki pełne linków, które nawet nie próbowały udawać, że zawierają jakąkolwiek istotną treść. W pewnym momencie problem ten zniknął. Dlaczego? Czyżby ich twórcy zaczęli litować się nad losem trwoniących swój cenny czas internautów? Nic podobnego. Po prostu wykorzystywanie tego rodzaju sposobów straciło jakikolwiek sens. Już to powinno nam dać do myślenia.
Obecna potęga wyszukiwarki Google nie wzięła się znikąd – została ona doceniona przed laty przez rzesze użytkowników za jakość wyników. Nad jej utrzymaniem nadal stale pracują zespoły fachowców i stworzony przez nich Googlebot, którego uwadze nie uchodzą żadne błędy osób, zajmujących się pozycjonowaniem. Już od dawna nie wystarczy po prostu pozyskać jak największej liczby linków. Jeśli okażą się bezwartościowe, pozycja strony nie tylko się nie poprawi, ale znacznie pogorszy. Odrabianie straty powstałej na skutek nałożenia przez Google filtru będzie trwało długo. A same linki to przecież nie wszystko.

Jeśli pozycjonowanie ma pozostać skuteczne, musi być kontynuowane

Czy dobrze się czujemy, maszerując przez całkowicie nieznany teren pozbawieni jakichkolwiek narzędzi do nawigacji? A jaki skutek miałoby poruszanie się po ulicy całkowicie po omacku? Podobnie wygląda sytuacja osoby przystępującej do pozycjonowania, a pozbawionej szeregu niezbędnych instrumentów, za pomocą których można m.in. sprawdzić, czy do naszej witryny nie prowadzą linki szkodliwe, a także monitorować rezultaty wykonywanych prac. Niestety, skuteczne bezpłatne alternatywy nie istnieją, a zakup właściwych narzędzi na potrzeby jednej strony jest absurdalny ekonomicznie. Nie będzie to miało najmniejszego sensu także dlatego, że one same przecież żadnej pracy nie wykonają.

Nieustanny wysiłek doświadczonych fachowców będących na bieżąco z tajnikami tej dziedziny to kolejny istotny element. Trzeba reagować na zmiany algorytmów Google, wprowadzać niezbędne korekty w kodzie strony (nie mówiąc o jej uprzedniej przebudowie) czy tworzyć i publikować nowe treści. Pozycjonowanie stron pochłania dużo czasu i pracy, którą specjaliści zajmujący się tym na co dzień wykonują po prostu najefektywniej.

W dodatku wiele agencji oferujących usługi w tym zakresie, jak np. IN, zajmie się dla nas także np. obsługą reklam w Google Ads. To znakomity sposób na szybkie zwiększenie sprzedaży dzięki wielkiej precyzji, z jaką można kierować je do poszczególnych grup odbiorców, jednak, podobnie jak walka o pozycje w wynikach wyszukiwania, wymaga doświadczenia, a także stałej uwagi i kontroli parametrów. Inaczej przeznaczane na to pieniądze mogą być wydawane nie dość efektywnie.

Autor: materiał partnera, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności19 kwietnia 202411:23

Nowy wybieg dla psów w Rodzinnym Parku Rozrywki

Nowy wybieg dla psów w Rodzinnym Parku Rozrywki  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl, fot. Natalia Maciejek
Aktualności19 kwietnia 202412:38

Na dzielnicowym zawsze można polegać

Na dzielnicowym zawsze można polegać - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności19 kwietnia 202412:05

Supermoce na scenie Festiwalu Karaoke

Supermoce na scenie Festiwalu Karaoke - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport19 kwietnia 202411:06

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 kwietnia 202413:30

Wodzisław Śląski na weekend

Wodzisław Śląski na weekend - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl, fot. Natalia Maciejek
Aktualności19 kwietnia 202413:37

Ponad tysiąc przebadanych, jeden zatrzymany

Ponad tysiąc przebadanych, jeden zatrzymany - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.