Reklama

Najnowsze wiadomości

Biznes12 czerwca 201914:55

Poznaj złote reguły nowoczesnego marketingu w internecie. Sprawdź co robią ci, którzy odnieśli spektakularny sukces!

Poznaj złote reguły nowoczesnego marketingu w internecie. Sprawdź co robią ci, którzy odnieśli spektakularny sukces! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Internet bezustannie stwarza coraz to nowe, niesamowicie atrakcyjne możliwości biznesowe. Umiejętne korzystanie z dostępnych opcji oraz narzędzi, dla wielu firm na całym świecie stało się milowym krokiem w rozwoju. Wielu chciałoby pójść w ich ślady, jednak ślepe naśladownictwo w długodystansowej perspektywie nie ma żadnego sensu. Warto podpatrywać i wyciągać wnioski, a następnie dobre pomysły dostosować do własnych, indywidualnych potrzeb. W niniejszym artykule przybliżymy dwie z najważniejszych zasad internetowego marketingu.

Strona www firmy jest jej najlepszą wizytówką. Im bardziej dopracowana, tym większe profity

Własna witryna internetowa to obowiązek, prawdziwy „must-have” każdej szanującej siebie i swoich klientów firmy. Samo posiadanie własnego zakątka w sieci stanowi dopiero fundament, na którym można zbudować coś więcej. Trzeba przyciągnąć użytkowników do siebie – ale jak to zrobić? Specjaliści z polskiej firmy Inseo wskazują content marketing, jako element absolutnie kluczowy. Zawartość strony www w największym stopniu decyduje o tym, czy dana firma dotrze ze swoją ofertą do internautów. Trzeba przy tym wskazać na dwa odrębne, choć zazębiające się aspekty.

Z jednej strony mamy www.inseo.pl, z drugiej zaś: atrakcyjne i wartościowe dla użytkowników treści. Starsze wersje algorytmu wyszukiwarki jedynie pobieżnie analizowały zawartość indeksowanych serwisów, co powodowało, że do osiągnięcia wysokiej pozycji wystarczyło sztuczne nasycenie zamieszczanych materiałów słowami kluczowymi (tzw. keyword stuffing). Dziś roboty Google'a, „karmione” ogromnymi ilościami danych o zachowaniach użytkowników, potrafią ocenić czy dana strona odpowiada oczekiwaniom związanym z zapytaniem. Krótko rzecz ujmując: na nagrodę w postaci wysokiej pozycji w Google mogą liczyć firmy, dbające o wysokiej jakości content, którym sami internauci będą się spontanicznie dzielić.

Potencjalny klient opuścił witrynę bez złożenia zamówienia? Dyskretnie przypomnij mu o swojej ofercie

Sytuacja, w której autentycznie zainteresowana propozycją osoba rezygnuje z produktu lub usługi, dla firmy oznacza niewykorzystaną szansę na większy zysk. Jednak w internecie funkcjonują profesjonalne narzędzia, które wydatnie pomagają w analizie decyzji, podejmowanych przez potencjalnego klienta. Mało tego: pozwalają wyświetlić stosowną reklamę dokładnie tej samej grupie konsumentów. Niezwykle zaawansowane opcje remarketingu należą do głównych zalet Google Ads – znanego również pod nazwą Google AdWords. System wyświetlania reklam na zewnętrznych, współpracujących z amerykańskim gigantem serwisach gwarantuje, że potencjalny klient na pewno nie zapomni o Twojej firmie. Rzecz jasna trzeba wykazać się przy tym wyczuciem, bo zbyt nachalne promowanie swojej oferty może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Dlatego kampanie remarketingowe w Google Ads powinni prowadzić wykwalifikowani specjaliści z takiej firmy, jak Inseo.

Autor: artykuł partnerski, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 lipca 202411:33

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Aktualności23 lipca 202410:43

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów / fot. Artur Marcisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.