Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia17 lutego 202010:54

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach – skorzystaj i Ty!

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach – skorzystaj i Ty! - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Katowice także znajdują się na liście miast, w których można skorzystać z lotów w tunelu aerodynamicznym. To gwarancja niezapomnianych emocji!

Dzisiaj tunel aerodynamiczny to coraz bardziej popularny pomysł na rozrywkę. Tego rodzaju konstrukcje przeznaczone są do tworzenia warunków podobnych do spadania w przestworzach. Tunel może być zatem wspaniałym wyborem dla tych, którzy od dawna marzą o lataniu i chcą poznać emocje towarzyszące spadaniu w dół bez żadnych ograniczeń.

Aerotunel dostępny jest dzisiaj także w Katowicach – znajduje się on w samym centrum miasta, przy ulicy Chorzowskiej. Co trzeba zrobić, aby zapisać się na lot? Czy to dobry wybór dla każdego? Jak przebiegają loty w tunelach aerodynamicznych? W końcu, ile kosztuje taka rozrywka?

Tunel aerodynamiczny – symulacja swobodnego spadania

Tunele aerodynamiczne to pionowe tunele wyposażone w duże wentylatory. Po uruchomieniu mogą one wprawić powietrze w prędkość wynoszącą nawet powyżej 300 km/h!

Osoba, która znajduje się wewnątrz tunelu aerodynamicznego, może poprzez tak duży pęd powietrza unieść się w górę. Wtedy można uzyskać efekt podobny do swobodnego spadania w przestworzach – pojawia się ono także przy skokach ze spadochronem.

Tunel aerodynamiczny jest przy tym bezpiecznym miejscem na rozrywkę. Początkujący lotnicy cały czas przebywają pod opieką instruktora, który jest zawsze gotowy do pomocy. Chociaż podstawowy lot trwa tylko około 3 minut, to jednak nawet tak krótki czas gwarantuje wspaniałe emocje, o których nie można szybko zapomnieć!

Jak zapisać się na lot w tunelu aerodynamicznym?

Aby wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym, należy przede wszystkim wykonać rezerwację na wybrany przez siebie termin. Teraz można zrobić to całkowicie przez internet – wystarczy wejść na stronę WWW organizatora.

Tunel aerodynamiczny w Katowicach dostępny jest dla zainteresowanych pod adresem: katowice.profly.pl.

Warto też wskazać, że można wykupić lot w prezencie. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie voucher upominkowy. Ma on postać zaproszenia, które upoważnia obdarowaną osobę do wyboru dogodnego dla niej terminu lotu. Voucher można kupić stacjonarnie albo przez internet.

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Do wzięcia udziału w locie w tunelu aerodynamicznym nie potrzeba żadnych specjalnych przygotowań. Wystarczy tylko rezerwacja na wybrany termin! Nie trzeba zatem żadnych długotrwałych szkoleń, treningów ani badań lekarskich. Nie ma także przeciwwskazań wiekowych – lot może być kapitalnym przeżyciem dla kilkulatka, ale również dla seniora!

Przed wejściem do tunelu aerodynamicznego należy wziąć udział w krótkim szkoleniu, które informuje o zasadach bezpieczeństwa w trakcie lotu. Uczestnik dostaje także dopasowany do swojego wzrostu kombinezon oraz kask z goglami. Konieczne są także zatyczki do uszu – w tunelu panuje duży hałas.

Następnie uczestnicy lotu zapisani na daną godzinę wchodzą do specjalnego przedsionka przed tunelem. Tam instruktor po kolei wchodzi z każdym z nich do tunelu i rozpoczyna się lot. Instruktor może pokazać także różne ewolucje – to jeszcze więcej emocji!

Lot trwa w standardowej opcji 3 minuty. Są one dzielone na dwie części – każda z nich to 1,5 minuty. Czas odmierzający lot można zobaczyć na specjalnym zegarze widocznym z wnętrza tunelu.

Ile kosztują loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach?

Za loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. Koszty są w tym przypadku zależne od wybranego typu lotu oraz od wieku uczestnika.

Standardowy, trwający 3 minuty lot dla osoby dorosłej to koszt 259 złotych. Z kolei osoba poniżej 18. roku życia płaci tylko 229 złotych. W katowickim tunelu można zarezerwować także dłuższe loty w jeszcze niższych cenach, na przykład pakiety rodzinne. W przypadku zakupienia pakietu pojedynczy lot jest znacznie tańszy.

Jeśli zatem szukasz niezapomnianych emocji, pomyśl o zarezerwowaniu dla siebie lotu w tunelu aerodynamicznym w Katowicach. To gwarancja wspaniałych doznań – niezależnie od wieku uczestnika!

Autor: materiał partnerski, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 lipca 202411:33

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Aktualności23 lipca 202410:43

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów / fot. Artur Marcisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.