Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia10 marca 202008:35

Wybierasz się na ślub? Podaruj wyjątkowy prezent

Wybierasz się na ślub? Podaruj wyjątkowy prezent - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu młodej parze można było podarować różnego rodzaju prezenty. Przede wszystkim te praktyczne. Młodzi dostawali więc pralki, lampy, magle, sokowirówki, komplety pościeli czy maszynki do mięsa i wiele innych przedmiotów użytkowych. Teraz jednak czasy nieco się zmieniły. Na ślub idziemy zwykle z... kopertą.

Czas na zmianę tradycji

Czasy, kiedy to nowożeńcom kupowało się maszynkę do mięsa lub magiel dawno już minęły. Kiedyś kupowanie młodym tego rodzaju prezentów było związane z tym, że w sklepach zupełnie nic nie było. Poczciwa pralka Frania była więc naprawdę pożądanym prezentem!

A może jednak prezent z listy?

Przenieśmy się w czasie. Mamy millenium, rok 2000. Czas, kiedy popularnością cieszyły się listy prezentów. Młoda para wpisywała na taką listę różne przedmioty, które faktycznie były im potrzebne w nowym wspólnym życiu, więc udało im się uniknąć otrzymania dwóch lodówek czy pięciu kompletów garnków. Niestety często te rzeczy nie trafiały w ich gust, więc suma summarum zachwytów nie było... Lata lecą, młode pary nauczone doświadczeniem znajomych, rodzeństwa, czy rodziny obecnie dyskretnie bądź całkiem otwarcie zaznaczają, że jednak najlepszym prezentem będą pieniądze. Wydaje mi się, że jest to całkiem dobre rozwiązanie dla obu stron – i młodych, i gości. Ci pierwsi nie muszą kombinować co zrobić z nieużytecznym przedmiotem, ci drudzy nie muszą godzinami chodzić po sklepach (wirtualnie bądź w realu), wystarczy, że określą sobie ile chcą włożyć do koperty.

Koperta. A może coś jeszcze?

Często jednak goście myślą sobie, że dziwnie tak przyjść z samą kopertą. Szczególnie świadkowie, najbliższa rodzina czy serdeczni przyjaciele chcieliby podarować coś dodatkowego. Coś co podkreśliłoby uroczysty i wyjątkowy charakter tego dnia. Ciekawym pomysłem na wzruszający dodatek do tzw. koperty może być fotoobraz na płótnie ze zdjęcia/zdjęć narzeczonych. Może to być np. kolaż ze fotografii z dzieciństwa panny młodej i pana młodego z ciekawymi podpisami? A może zdjęcie na płótnie z sesji narzeczeńskiej pary? Taki podarunek możemy ofiarować np. zamiast kwiatów. Młodzi docenią nasz wysiłek, a my nie pójdziemy na imprezę z samą kopertą. Świetnym rozwiązaniem np. dla świadków może być również księga ślubna w postaci zdjęcia na płótnie z miejscem na podpisy gości. Taką księgę możemy podarować w dniu ślubu i zebrać podpisy wszystkich weselników w trakcie imprezy. Na pewno będzie to wyjątkowa pamiątka.

Autor: materiałparterski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 lipca 202411:33

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Aktualności23 lipca 202410:43

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów / fot. Artur Marcisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.