Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia29 maja 202018:22

#hot16challenge2 - RAP z Gramofonu

#hot16challenge2 - RAP z Gramofonu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
fot. własne
Reklama
Region:

Od kilku tygodniu polski internet atakuje Hot16Challenge2. Za tą nazwą kryją się krótkie występy artystów, celebrytów, polityków i innych osób publicznych bez kompleksów rapujących swoje krótkie autorskie teksty. O tym fenomenie postanowiliśmy porozmawiać z Zespolem Gramofon, który rownież nagrał swoją wersję "szesnastki".

Pewnie nie wszyscy orientują się czym jest Hot16Chellange2...? O co w tym wszystkim chodzi

Jest to akcja zainicjowana przez polskich raperów, wyzwanie polega na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób, które mają stworzyć swój kawałek. Warto podkreślić, że ta akcja to nie tylko tworzenie muzyki, ale głównie pomoc w walce z koronawirusem poprzez wpłacanie środków na siepomaga dla polskich medyków.

Jesteście prawdopodobnie jedynym zespołem weselnym, który przyłączył się do tej akcji. Dlaczego zdecydowaliście się wziąć w tym udział?

Było nam bardzo miło, kiedy zostaliśmy nominowani do challengu i od razu zabraliśmy się do pracy. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w akcji ponieważ, zarówno muzyka jak i pomoc innym jest nam bliska. Cieszy nas ogromnie, że nasza największa pasja przyczyniła się do pomocy potrzebującym.

Jak sobie radzicie w tym trudnym dla branży weselnej czasie?

Jak wiadomo nie jest to łatwy czas dla naszej branży, jednak staramy się znaleźć pozytywne strony pandemii. Oprócz tego, że nadrabiamy czas z naszymi rodzinami, dalej działamy muzycznie.  Nowym doświadczeniem było dla nas nagrywanie utworów zdalnie, widzieliśmy się tylko przez kamerki. Naszą twórczość można zobaczyć w mediach społecznościowych.

Na filmikach, które publikujecie w sieci emanujecie pozytywną energią. W jaki sposób ładujecie swoje "baterie"?

(uśmiech) Bardzo nam miło to słyszeć. To prawda energii nam nie brakuje. Tak to jest kiedy robi się to co się kocha, muzyka nas ładuje a poza tym lubimy się trochę to też pomaga.

Jako zespół Gramofon gracie ze sobą już 10 lat. Jak to możliwe, że Wasz skład od tylu lat jest niezmienny?

Sami niejednokrotnie zadajemy sobie to pytanie (śmiech). Najczęściej w sytuacjach gdy docierają do nas kolejne informacje o rozpadach czy zmianach w składzie innych zespołów. Po prostu chyba mamy szczęście! I to duże. Każdy z nas ma totalnie różny temperament ale ich konfiguracja w naszym składzie nie kłóci się ze sobą. Dużo daje również to że potrafimy prosto z mostu sobie mówić co nam nie pasuje albo co nas denerwuje. Znamy się bardzo dobrze co jest wynikiem spędzania ze sobą ogromnej liczby godzin. W ścisłym sezonie weselnym cały czas jesteśmy w trasie, często jedziemy daleko od domu. Zmęczenie i brak snu potrafi obnażyć człowieka ze wszelkich słabości. Wiemy, że aby każda impreza była prawdziwą petardą, musimy się wspierać i jak widać już 10lat dajemy radę :)

Z pewnością sytuacja w kraju jest bardzo stresująca dla osób, które w tym roku zaplanowały swoje wesele. Czy macie dla nich jakąś dobrą radę?

Jak najbardziej rozumiemy strach i niepewność Młodych Par, które często planują swoje wesele od kilku lat. Nasza rada jest zawarta w naszej gorącej 16:
„ Nie martwcie się kochane pary
Niebawem wróci porządek stary
Będzie biała suknia, goście i zabawa 
Gramofon zagra oczywista sprawa
Przetrwacie siostro i bracie 
Jeśli naprawdę bardzo się kochacie!”


Jeśli w przyszłości pojawi się kolejna charytatywna idea to czy również weźmiecie w niej udział?

Oczywiście,  jak najbardziej jesteśmy otwarci na akcje charytatywne i pomoc innym. To nie nasza pierwsza inicjatywa, wcześniej również braliśmy udział w koncertach charytatywnych m.in. dla WOŚP. 

Czy uważacie, że takie akcje jak Hot16Chellange2 są potrzebne?

Jak najbardziej, jednak warto pamiętać że oprócz dobrej zabawy przy tworzeniu muzyki nie można zapomnieć o głównym celu czyli zbiórka na siepomaga.pl/hot16challenge!
Wpłacamy i zachęcamy!

Zobacz film poniżej:

https://facebook.com/story.php?story_fbid=3370803216276887&id=100000417268248

Wasz utwór naświetla znane wszystkim negatywne skutki społeczno gospodarcze w dobie koronawirusa.

Rap cechuje się wyrażaniem swoich opinii oraz opisywaniem rzeczywistości. My staraliśmy się w niewulgarny sposób opisać sytuację społeczno-gospodarczą w której znaleźli się Polacy. Początek utworu przedstawia negatywne skutki COVID – 19, natomiast druga część  jest mobilizująca i pozytywna.

Ale nie zabrakło akcentu weselnego i przesłania do Młodych Par.

Oczywiście-akcentów weselnych nie mogło zabrakną, w końcu to nasza branża. Oprócz tekstu skierowanego do młodych par, w aranżacji utworu wykorzystaliśmy motyw przewodni „ Marszu Mendelssohna”.  Poprzez to , chcieliśmy dodać otuchy i nadziei wszystkim przyszłym nowożeńcom. 
To niby tylko muzyczna wstawka ale mamy nadzieję, że po jej usłyszeniu każda przyszła Młoda Para choć na chwilę uśmiechnie się do siebie i oczami wyobraźni zobaczy swój nadchodzący, wymarzony Ślub.

https://www.facebook.com/gramofonband/

www.gramofon.wodzislaw.pl

Autor: Marek Plewczyński, marek@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Zobacz film

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 lipca 202411:33

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Aktualności23 lipca 202410:43

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów / fot. Artur Marcisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.