W archidiecezji katowickiej w piątek dyspensa

- Obowiązek zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek w oktawie Bożego Narodzenia nie obowiązuje w archidiecezji katowickiej. Dyspensy na dzień 30 grudnia udzielił abp Wiktor Skworc - podała kuria.
Dyspensa jest udzielona wszystkim, którzy przebywają na terenie archidiecezji katowickiej.
Działając po myśli kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 30 grudnia 2022 r. - w liturgiczne święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa w oktawie Bożego Narodzenia. Korzystających z dyspensy zachęcam do podjęcia czynu charytatywnego lub pokutnego oraz do modlitwy w intencjach Ojca Świętego i Kościoła. + Wiktor Skworc
Arcybiskup Metropolita Katowicki


![Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [LISTA LOKALIZACJI] Tu należy spodziewać się przerw w dostawie prądu [LISTA LOKALIZACJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1775392827prad-.jpg)
![Uciekał przed policją, jechał pod prąd i po chodnikach. 30-latek zatrzymany [WIDEO] Uciekał przed policją, jechał pod prąd i po chodnikach. 30-latek zatrzymany [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177859225363-935784-.jpg)









![Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] Gol w 88. minucie uratował Nędzę. Syrynia wypuściła zwycięstwo z rąk [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778487022photo-20-z-71-.jpg)










Komentarze (0)
Dodaj komentarz