Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia15 sierpnia 201316:41

Uczyńcie wszystko, co wam powie Jezus - to sedno zdrowej duchowości maryjnej

Uczyńcie wszystko, co wam powie Jezus - to sedno zdrowej duchowości maryjnej - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

- Niektórzy ludzie z upodobaniem wyszukują różne objawienia Matki Bożej, ale w żadnym z nich nie usłyszymy nic większego niż to, co powiedziała Maryja na weselu w Kanie Galilejskiej: - Uczyńcie wszystko, co wam powie Jezus (J 2,5). To właśnie jest sedno zdrowej duchowości maryjnej: być otwartym na Boże Słowo i radować się z tego, że możemy pełnić Jego wolę - mówił dziś w Rudach w homilii na metropolitarne obchody Święta Wniebowzięcia NMP, arcybiskup ołomuniecki Jan Graubner.

Do Rud, na uroczystą Mszę św. przyjechało sześciu hierarchów: abp Jan Graubner z Ołomuńca, abp Wiktor Skworz - metropolita górnośląski, bp Andrzej Czaja - ordynariusz opolski, bp Jan Kopiec - gospodarz uroczystości, ordynariusz gliwicki, a także biskupi pomocniczy - bp senior Jan Bagiński oraz bp Gerard Kusz. Okazją było nie tylko spotkanie dwóch wielkich metropolii - górnośląskiej i sąsiedniej morawskiej, ale także 15-lecie przejęcia przez diecezję gliwicką kompleksu klasztorno-pałacowego w Rudach, w których cystersi, przez blisko 600 lat, pielęgnowali kult maryjny. Rudy to diecezjalne sanktuarium Matki Boskiej Pokornej.

We Mszy św. na dziedzińcu pałacu opackiego wzięło udział ponad tysiąc wiernych. Śpiewało pięć połączonych gliwickich chórów. Uroczystość zakończyło tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów, a także modlitwa zawierzenia przed łaskami słynącą rudzką ikoną.

- Dobry czciciel Maryi często otwiera Pismo Święte i słucha, co Bóg mówi. Daje się prowadzić Bożej mądrości i jak Maryja zachowuje Boże Słowo w swoim sercu, aby w stosownej chwili mógł według niego postępować. Nie da się przygnębić codziennymi zmartwieniami, ponieważ umie je z ufnością dziecka powierzyć Bogu. Przecież On jest dobry i umie zaopiekować się tymi, którzy do niego należą - apelował abp Graubner.

(waw)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202616:31

Luty w Wodzisławiu Śląskim pełen wydarzeń i atrakcji

Luty w Wodzisławiu Śląskim pełen wydarzeń i atrakcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Aktualności29 stycznia 202612:14

Bankomat w Połomi przeszedł do historii

Bankomat w Połomi przeszedł do historii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Aktualności30 stycznia 202612:22

Kolejny etap projektu OZE w Wodzisławiu Śląskim

Kolejny etap projektu OZE w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Latający Obiektyw
Reklama
Reklama
Aktualności29 stycznia 202610:13

Mszana: przywrócenie ruchu wokół Urzędu Gminy

Mszana: przywrócenie ruchu wokół Urzędu Gminy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Mszana
Reklama
Aktualności29 stycznia 202610:18

Kolejna odsłona Balu Księżnej Konstancji już 7 lutego

Kolejna odsłona Balu Księżnej Konstancji już 7 lutego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności30 stycznia 202613:23

Zmiany w 800+ dla obywateli Ukrainy

Zmiany w 800+ dla obywateli Ukrainy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Kultura i Edukacja29 stycznia 202610:00

2 marca startuje nabór do wodzisławskich szkół podstawowych

2 marca startuje nabór do wodzisławskich szkół podstawowych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202615:16

Odwołanie zebrania wiejskiego w Godowie

Odwołanie zebrania wiejskiego w Godowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Aktualności30 stycznia 202615:09

Strona konferencji WNET już dostępna

Strona konferencji WNET już dostępna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności30 stycznia 202621:16

Zimowe pejzaże dla każdego w Pałacu Dietrichsteinów

Zimowe pejzaże dla każdego w Pałacu Dietrichsteinów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Agnieszka Maciejewska
Sport30 stycznia 202611:53

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności30 stycznia 202623:52

Oświadczenie o wartości sprzedaży alkoholu. Obowiązek do 31 stycznia

Oświadczenie o wartości sprzedaży alkoholu. Obowiązek do 31 stycznia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.