Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia14 czerwca 201811:38

Ubezpieczona „taryfa”

Ubezpieczona „taryfa” - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Zagranica:

Trudno dziś wyobrazić sobie prowadzenie działalności gospodarczej, w którym narzędziem zarobku jest samochód, bez odpowiedniego ubezpieczenia. Niestety obowiązkowe OC – choć z pewnością niezwykle ważne z prawnego punktu widzenia – nie ochroni nas przed sytuacjami, jakie mogą poskutkować pozbawieniem możliwości zarobku.

Ubezpieczenia na rynku motoryzacyjnym przeznaczone dla osób prowadzących działalność zarobkową często bywają mało atrakcyjne – koszt ochrony jest bardzo wysoki, a lista wykluczeń zaskakująco długa (jeśli źle podpiszemy umowę, może okazać się, że uzyskanie odszkodowania będzie niezwykle trudne). Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Kompleksowa ochrona

Mało które pojazdy używane komercyjnie są tak narażone na zniszczenia jak taksówki – wystarczy bardziej krewki klient lub taki, który dał ponieść się sobotniej zabawie, by wnętrze samochodu zostało zanieczyszczone lub uszkodzone. Nie tylko generuje to niekiedy ogromne koszty, ale przede wszystkim tymczasowo pozbawia nas możliwości prowadzenia działalności, a tym samym zarobku. W przypadku chęci ubezpieczenia taksówki najlepiej szukać ofert zwanych taxi insurance – na rynku brytyjskim takie polisy znajdziemy w firmach typu https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/.

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, jakie uszkodzenia obejmuje ubezpieczenie, a także czy uzyskamy odszkodowanie w wypadku kradzieży lub w bardziej ekstremalnej sytuacji – spłonięcia taksówki (wiele ofert wyklucza taką możliwość).

Na co zwracać uwagę

Przede wszystkim dobrze mieć jednak na uwadze, że praca taksówkarza odbywa się w różnych godzinach i pomoc ubezpieczyciela może okazać się niezbędna także w środku nocy. Jeśli wybrany przez nas usługodawca nie dysponuje całodobową infolinią, może się okazać, że znajdziemy się w kłopotliwej sytuacji. Warto też zastanowić się nad firmą, która oferuje comiesięczne opłacanie ubezpieczenia (zazwyczaj całą kwotę rozbija się najwyżej na dwie raty). Oczywiście nie bez znaczenia jest także wybór opcji najkorzystniejszej finansowo – ceny ubezpieczeń motoryzacyjnych mogą różnić się nawet kilkukrotnie wyższą składką przy takim samym zakresie ochrony!

Dobre ubezpieczenie taksówki to przede wszystkim ubezpieczenie kompleksowe, przygotowane z myślą o specyfice zawodu taksówkarza. Miejmy nadzieję, że na rynku polskim znaleźć będzie można coraz więcej takich ofert.

Autor: artykuł partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.