Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia30 listopada 201510:34

Na ścieżce specjalizacji – wydawnictwa zawodowe WSiP

Na ścieżce specjalizacji – wydawnictwa zawodowe WSiP - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Polska:

Współczesna młodzież dorasta w czasach, w których rynek pracy jest mocno nastawiony na specjalizację. Szansę na znalezienie satysfakcjonującej pracy będą więc mieli przede wszystkim kandydaci wykształceni w ściśle określonej dziedzinie. Z tego względu, bardzo ważną kwestią jest rozpoznanie przez ucznia własnych predyspozycji zawodowych i podjęcie kroków w celu zdobycia jak najlepszych kwalifikacji w obranym przez siebie kierunku kształcenia.

Prostą drogą do celu
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnej młodzieży, dając zarazem odpowiedź na rosnące wymagania pracodawców. Do dyspozycji uczniów szkół zawodowych przygotowano bogatą ofertę, wśród której uwzględniono branże:

elektroniczną, informatyczną i elektryczną

Przygotowany przez specjalistów zestaw najważniejszych wiadomości, rozwijających wiedzę i umiejętności praktyczne, które stanowią podstawę w kształceniu przyszłych elektryków, elektromechaników, techników informatyki i teleinformatyki. Materiały zapoznają ucznia z obowiązującymi w branży parametrami technicznymi, a także systemem klasyfikacji urządzeń elektrycznych, sporządzania i odczytu rysunków technicznych. Przybliżają wiedzę z zakresu najpopularniejszych typów uszkodzeń maszyn elektrycznych i przedstawiają najskuteczniejsze metody ich naprawy. Dostarczają umiejętności projektowania i konserwacji urządzeń elektroenergetycznych. Omawiają schematy montażu i naprawy instalacji elektrycznej. Dostarczają również wiedzy odnośnie środków ochrony przeciwpożarowej i innych ważnych kwestii. Zasób wiadomości został podzielony na praktyczne, spójne pod względem tematycznym rozdziały.

gastronomiczną

Literatura fachowa przygotowująca uczniów do profesjonalnego wykonywania zawodu cukiernika, kelnera, technika żywienia i usług gastronomicznych. Pomoce dydaktyczne zdradzają również tajniki niezbędne w zawodzie kucharza. Książki branżowe przybliżają umiejętności z zakresu posługiwania się aparaturą kontrolno-pomiarową, z którymi uczeń spotka się wielokrotnie w zawodzie. Ważną kompetencją, którą uczeń nabędzie za sprawą korzystania z wydawnictw zawodowych, jest umiejętność interpretacji rysunków technicznych i dokumentacji technologicznej. Poza rozwijaniem konkretnych kompetencji, uczeń zapoznaje się z zasadami profesjonalnej obsługi klienta w dziedzinie gastronomicznej, zarówno jeśli chodzi o przygotowanie żywności, jak też zadbanie o efektowną oprawę i prezentację potraw na estetycznie nakrytym stole.

ekonomiczną

Pozycje naukowe z tej branży gromadzą informacje i rozwijają kompetencje niezbędne w pracy technika rachunkowości, logistyki czy technika ekonomisty. Stanowią bazę dla pracowników administracji i handlowców. W zależności od wybranej specjalizacji, uczeń:
- nabędzie umiejętności związane z prowadzeniem rachunków na potrzeby firm i instytucji, analizą finansową i rozliczaniem wynagrodzeń (technik rachunkowości);
- nauczy się zarządzać przepływem zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania (technik logistyk);
- nabędzie wiedzę z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, w kwestiach kadrowych, płacowych, sprawozdawczości finansowej i ewidencji gospodarczej (technik ekonomista);

budowlaną

Literatura branżowa kształcąca specjalistów z zakresu montażu zabudowy i robót wykończeniowych, technik budownictwa, murarstwa i tynkarstwa, a także prac betoniarskich i zbrojeniowych. Przybliża wiedzę z zakresu sporządzania kosztorysów i prowadzenia dokumentacji budowy.
fryzjersko-kosmetyczną
Materiały pomocne w kształceniu przyszłych fryzjerów i osób świadczących usługi kosmetyczne. Przybliżają naukę do zawodu nie tylko pod względem umiejętności przeprowadzania konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale również rozwijają zmysł estetyczny, ucząc przygotowywania stylizacji i wizualizacji własnych pomysłów przy zastosowaniu nowoczesnych programów graficznych.

turystyczno-hotelarską

Pomoce dydaktyczne rozwijające kompetencje osób zatrudnionych w branży związanej z turystyką i hotelarstwem. Przybliżają zasady profesjonalnej realizacji usług z zakresu rezerwacji i obsługi gości, a także usług dodatkowych na terenie hoteli i miejsc wypoczynkowych.
mechaniczną i samochodową
Literatura fachowa przybliżająca uczniom zagadnienia związane ze sporządzaniem dokumentacji technicznej, a także montażu, konserwacji i naprawy maszyn. Materiały obejmują zakres wiedzy niezbędnej w zawodzie ślusarza, technika mechanika, montera urządzeń czy mechanika samochodowego.

medyczno-społeczną

Kompendium wiedzy dla przyszłych techników bezpieczeństwa i higieny pracy. Omawia kwestie związane z obowiązującymi przepisami prawa, a także szereg spraw dotyczących ustalenia okoliczności i przyczyn występowania wypadków przy pracy.

Konkretnie, rzetelnie i fachowo
Wybór najlepszej dla siebie ścieżki zawodowej i konsekwentna realizacja kolejnych wyzwań na drodze do osiągnięcia upragnionego zawodu, będą łatwiejsze z materiałami dydaktycznymi, opracowanymi pod okiem specjalistów z poszczególnych dziedzin. WSiP, chcąc sprostać wymaganiom młodych ludzi i towarzyszyć im w zdobywaniu kompetencji przydatnych w przyszłym życiu, ze szczególną starannością dobiera treści publikowane w literaturze specjalistycznej. Zakres prezentowanego materiału odpowiada wymaganiom stawianym przed kandydatami zdającymi egzamin końcowy, który potwierdza zdobyte kwalifikacje i uprawnia do wykonywania wyuczonego zawodu.
Ze szczegółową ofertą wydawniczą skierowaną do uczniów szkół zawodowych można zapoznać się, odwiedzając stronę internetową Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych: http://www.wsip.pl/oferta/wydawnictwa-zawodowe/.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności17 lipca 202417:04

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. LOOK UP - Drone photography
Reklama
Aktualności18 lipca 202417:50

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności17 lipca 202413:02

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.