Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia6 listopada 201912:22

Dlaczego warto zastosować licówki

Dlaczego warto zastosować licówki - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wygląd naszych zębów może wpływać na całe nasze życie. Piękny uśmiech sprawia, że nasza twarz wygląda młodziej, częściej się uśmiechamy, budzimy większą sympatię otoczenia, wzrasta nasze poczucie wartości, a my stajemy się śmielsi i bardziej otwarci na innych.

Z pomocą przychodzą nam najnowsze technologie. Na uzyskanie efektu naturalnie pięknego uśmiechu pozwala nam zastosowanie licówek. Licówki to estetyczne uzupełnienie protetyczne wymagające minimalnej preparacji, boki zęba szlifuje się jedynie na głębokość 0.3-0.5 mm. Licówka ma postać cienkiej płytki wykonaj najczęściej z porcelany mocowanej przez lekarza od strony policzkowej czyli licowej stąd nazwa. Rekonstrukcja estetyczna uśmiechu przy ich udziale daje wysoce satysfakcjonujący wynik leczenia, pozwala na doskonałe dopasowanie koloru i uzyskanie idealnego kształtu zębów.

zeby_dentica

Za pomocą licówek można rozjaśnić zęby nadać im piękny kształt i barwę, wydłużyć, poszerzyć czy zlikwidować szpary między zębami. Używa się ich też do drobnej korekty ustawienia zębów, w przypadkach niewielkiego skręcenia czy stłoczenia. Licówki to dobre rozwiązanie dla osób które chcą rozjaśnić zęby, zachować naturalna barwę, ale też ukryć przebarwienia. Zakłada się je także w przypadkach pęknięć, zębów ukruszonych lub startych brzegów czy rzucających się w oczy wypełnień.

Jak jednak w przypadku każdego zabiegu stomatologicznego również licówek nie można wykorzystać w każdej sytuacji. Nie są one wskazane przy rozległych wadach zgryzu, bruksizmie, zębach bardzo mocno zniszczonych lub zbyt małych.

Podsumowując z dobrze założonych licówek możemy się cieszyć przez długie lata, stanowią doskonałą alternatywę dla bardziej inwazyjnych technik dlatego warto zapytać o nie swojego stomatologa.

lek. dent. Karolina Turek-Szryt

Dentica Center 
Wodzisław Śląski, ul. 26 Marca 94a

tel. 32 440 84 94

Autor: materiał partnera, k.zdrojewska@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności15 lipca 202417:15

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. MOSiR "CENTRUM"
Aktualności15 lipca 202417:19

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów

Zapoznaj się z harmonogramami wywozu odpadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.