Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia11 października 202309:01

Dzień Zdrowia Psychicznego. Gdzie szukać pomocy?

Dzień Zdrowia Psychicznego. Gdzie szukać pomocy? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Stan psychiczny ma ogromny wpływ na naszą zdolność do normalnego funkcjonowania w życiu rodzinnym, społecznym, zawodowym oraz radzenia sobie z różnymi sytuacjami.

Wczoraj, 10.10., obchodzono Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Czujesz złość? Smutek? Lęk? Potrzebujesz wsparcia? Sprawdź, gdzie szukać pomocy.

Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne. Przejawia się m.in. w poczuciu własnej wartości, zdolności do samorozwoju, zaangażowaniu w życie społeczne. Jak więc zadbać o dobrostan psychiczny? Unikać używek, dbać o odpoczynek i odpowiednio długi sen, spacerować, korzystać z uroków natury, pielęgnować relacje z osobami, przy których czujemy się po prostu dobrze.

Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie ze smutkiem, lękiem, złością, samotnością, koniecznie skorzystaj z pomocy specjalistów. To nic wstydliwego. Na stronie internetowej gsl.nfz.gov.pl [TUTAJ] można znaleźć listę miejsc, w których każdy pacjent może otrzymać pomoc medyczną w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Wolisz zadzwonić? Zadzwoń na telefon zaufania. Osoby tam pracujące chętnie wysłuchają twoich problemów i będą wspierać Cię w trudnych chwilach. Telefon jest anonimowy, bezpłatny i dyskretny.

800 121 212 - Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka - bezpłatnie, czynny całą dobę,
116 123 - Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym - bezpłatnie, w godz. 14:00-22:00,
116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - bezpłatnie, czynny całą dobę.

Autor: wodzislaw-slaski.pl, fot. pexels.com/Ron Lach, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności22 maja 202613:36

Wypadek na granicy Rybnika i Rydułtów. Zderzenie samochodu z autobusem

Wypadek na granicy Rybnika i Rydułtów. Zderzenie samochodu z autobusem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Wodzisław Śląski, FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Aktualności22 maja 202611:59

Kto pokieruje OPP nr 1? Miasto ogłosiło konkurs

Kto pokieruje OPP nr 1? Miasto ogłosiło konkurs - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności21 maja 202611:44

Czy Wodzisław straci porodówkę? Radny alarmuje i pyta o przyszłość oddziału

Czy Wodzisław straci porodówkę? Radny alarmuje i pyta o przyszłość oddziału - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło i fot: FB/Łukasz Chrząszcz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202612:13

Trzy Wzgórza zamienią się w centrum kultury i rodzinnej integracji

Trzy Wzgórza zamienią się w centrum kultury i rodzinnej integracji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności21 maja 202613:54

Rycerze, ogień i widowisko! Festiwal Średniowieczny i Gala W.A.R. już 30 maja

Rycerze, ogień i widowisko! Festiwal Średniowieczny i Gala W.A.R. już 30 maja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Dariusz Machura
Reklama
Reklama
Aktualności21 maja 202610:52

Mokra, chłodna, ale wyjątkowa. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego przyciągnął tłumy

Mokra, chłodna, ale wyjątkowa. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego przyciągnął tłumy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

Czwarta edycja Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego już za nami. Choć tegoroczna aura bardziej przypominała jesień niż środek wiosny, uczestnicy pokazali, że prawdziwej rowerowej pasji niesprzyjająca pogoda nie jest w stanie zatrzymać. Mimo chłodu i siąpiącego deszczu wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników dwóch kółek, którzy licznie pojawili się na trasie oraz w festiwalowych punktach przygotowanych po obu stronach granicy.

opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Sport22 maja 202611:04

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności22 maja 202614:09

Wodzisławscy uczniowie wystartują w Czechach. Międzynarodowa sztafeta już 16 czerwca

Wodzisławscy uczniowie wystartują w Czechach. Międzynarodowa sztafeta już 16 czerwca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. pogladowe - pexels.com/Roman Biernacki
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.