Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia30 listopada 201510:34

Na ścieżce specjalizacji – wydawnictwa zawodowe WSiP

Na ścieżce specjalizacji – wydawnictwa zawodowe WSiP - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Polska:

Współczesna młodzież dorasta w czasach, w których rynek pracy jest mocno nastawiony na specjalizację. Szansę na znalezienie satysfakcjonującej pracy będą więc mieli przede wszystkim kandydaci wykształceni w ściśle określonej dziedzinie. Z tego względu, bardzo ważną kwestią jest rozpoznanie przez ucznia własnych predyspozycji zawodowych i podjęcie kroków w celu zdobycia jak najlepszych kwalifikacji w obranym przez siebie kierunku kształcenia.

Prostą drogą do celu
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnej młodzieży, dając zarazem odpowiedź na rosnące wymagania pracodawców. Do dyspozycji uczniów szkół zawodowych przygotowano bogatą ofertę, wśród której uwzględniono branże:

elektroniczną, informatyczną i elektryczną

Przygotowany przez specjalistów zestaw najważniejszych wiadomości, rozwijających wiedzę i umiejętności praktyczne, które stanowią podstawę w kształceniu przyszłych elektryków, elektromechaników, techników informatyki i teleinformatyki. Materiały zapoznają ucznia z obowiązującymi w branży parametrami technicznymi, a także systemem klasyfikacji urządzeń elektrycznych, sporządzania i odczytu rysunków technicznych. Przybliżają wiedzę z zakresu najpopularniejszych typów uszkodzeń maszyn elektrycznych i przedstawiają najskuteczniejsze metody ich naprawy. Dostarczają umiejętności projektowania i konserwacji urządzeń elektroenergetycznych. Omawiają schematy montażu i naprawy instalacji elektrycznej. Dostarczają również wiedzy odnośnie środków ochrony przeciwpożarowej i innych ważnych kwestii. Zasób wiadomości został podzielony na praktyczne, spójne pod względem tematycznym rozdziały.

gastronomiczną

Literatura fachowa przygotowująca uczniów do profesjonalnego wykonywania zawodu cukiernika, kelnera, technika żywienia i usług gastronomicznych. Pomoce dydaktyczne zdradzają również tajniki niezbędne w zawodzie kucharza. Książki branżowe przybliżają umiejętności z zakresu posługiwania się aparaturą kontrolno-pomiarową, z którymi uczeń spotka się wielokrotnie w zawodzie. Ważną kompetencją, którą uczeń nabędzie za sprawą korzystania z wydawnictw zawodowych, jest umiejętność interpretacji rysunków technicznych i dokumentacji technologicznej. Poza rozwijaniem konkretnych kompetencji, uczeń zapoznaje się z zasadami profesjonalnej obsługi klienta w dziedzinie gastronomicznej, zarówno jeśli chodzi o przygotowanie żywności, jak też zadbanie o efektowną oprawę i prezentację potraw na estetycznie nakrytym stole.

ekonomiczną

Pozycje naukowe z tej branży gromadzą informacje i rozwijają kompetencje niezbędne w pracy technika rachunkowości, logistyki czy technika ekonomisty. Stanowią bazę dla pracowników administracji i handlowców. W zależności od wybranej specjalizacji, uczeń:
- nabędzie umiejętności związane z prowadzeniem rachunków na potrzeby firm i instytucji, analizą finansową i rozliczaniem wynagrodzeń (technik rachunkowości);
- nauczy się zarządzać przepływem zasobów i informacji w procesach produkcji, dystrybucji i magazynowania (technik logistyk);
- nabędzie wiedzę z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, w kwestiach kadrowych, płacowych, sprawozdawczości finansowej i ewidencji gospodarczej (technik ekonomista);

budowlaną

Literatura branżowa kształcąca specjalistów z zakresu montażu zabudowy i robót wykończeniowych, technik budownictwa, murarstwa i tynkarstwa, a także prac betoniarskich i zbrojeniowych. Przybliża wiedzę z zakresu sporządzania kosztorysów i prowadzenia dokumentacji budowy.
fryzjersko-kosmetyczną
Materiały pomocne w kształceniu przyszłych fryzjerów i osób świadczących usługi kosmetyczne. Przybliżają naukę do zawodu nie tylko pod względem umiejętności przeprowadzania konkretnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale również rozwijają zmysł estetyczny, ucząc przygotowywania stylizacji i wizualizacji własnych pomysłów przy zastosowaniu nowoczesnych programów graficznych.

turystyczno-hotelarską

Pomoce dydaktyczne rozwijające kompetencje osób zatrudnionych w branży związanej z turystyką i hotelarstwem. Przybliżają zasady profesjonalnej realizacji usług z zakresu rezerwacji i obsługi gości, a także usług dodatkowych na terenie hoteli i miejsc wypoczynkowych.
mechaniczną i samochodową
Literatura fachowa przybliżająca uczniom zagadnienia związane ze sporządzaniem dokumentacji technicznej, a także montażu, konserwacji i naprawy maszyn. Materiały obejmują zakres wiedzy niezbędnej w zawodzie ślusarza, technika mechanika, montera urządzeń czy mechanika samochodowego.

medyczno-społeczną

Kompendium wiedzy dla przyszłych techników bezpieczeństwa i higieny pracy. Omawia kwestie związane z obowiązującymi przepisami prawa, a także szereg spraw dotyczących ustalenia okoliczności i przyczyn występowania wypadków przy pracy.

Konkretnie, rzetelnie i fachowo
Wybór najlepszej dla siebie ścieżki zawodowej i konsekwentna realizacja kolejnych wyzwań na drodze do osiągnięcia upragnionego zawodu, będą łatwiejsze z materiałami dydaktycznymi, opracowanymi pod okiem specjalistów z poszczególnych dziedzin. WSiP, chcąc sprostać wymaganiom młodych ludzi i towarzyszyć im w zdobywaniu kompetencji przydatnych w przyszłym życiu, ze szczególną starannością dobiera treści publikowane w literaturze specjalistycznej. Zakres prezentowanego materiału odpowiada wymaganiom stawianym przed kandydatami zdającymi egzamin końcowy, który potwierdza zdobyte kwalifikacje i uprawnia do wykonywania wyuczonego zawodu.
Ze szczegółową ofertą wydawniczą skierowaną do uczniów szkół zawodowych można zapoznać się, odwiedzając stronę internetową Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych: http://www.wsip.pl/oferta/wydawnictwa-zawodowe/.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 grudnia 202319:06

Małżeńskie jubileusze w Gminie Mszana [FOTO]

Małżeńskie jubileusze w Gminie Mszana [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

Siedemnaście par małżeńskich świętowało w listopadzie Złote Gody, czyli 50-lecie małżeństwa. Dodatkowo cztery pary obchodziły Diamentowe Gody (60-lecie ślubu). Jubilaci spotkali się w sali GOKiR w Mszanie.

red., fot. FB/Gmina Mszana
Reklama
Aktualności6 grudnia 202310:44

Wodzisławscy policjanci zostali Mikołajami. Podarowali swą krew

Wodzisławscy policjanci zostali Mikołajami. Podarowali swą krew - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Przed budynkiem wodzisławskiej komendy odbyła się zbiórka krwi. Krew to najcudowniejszy prezent, jakim każda zdrowa osoba może obdarować innych. Policjanci wodzisławskiego garnizonu zostali Mikołajami, podarowując swoją krew.

KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 grudnia 202319:29

Powiatowy Zespół Orzekania poszukuje lekarzy

Powiatowy Zespół Orzekania poszukuje lekarzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport6 grudnia 202318:23

Siatkarska rywalizacja w ramach akcji Biała wstążka

Siatkarska rywalizacja w ramach akcji Biała wstążka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności7 grudnia 202311:11

Specjaliści do pracy poszukiwani

Specjaliści do pracy poszukiwani - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.