Deser Szwarcwaldzki

Dzisiaj przedstawiamy przepis na deser Szwarcwaldzki.
Bardzo lubię tort Szwarcwaldzki,a że czasami nie chce mi się piec biszkoptu wtedy wymyślam podobny w smaku deser.
Deser jest zrobinoy w 4 szklankach o pojemności 275 ml, proponuję jednak użyć większych szklanek.
300 ml kompotu z wiśni
2 łyżki cukru
1 płaska łyżka mąki ziemniaczanej
6 łyżek wiśni z kompotu(lub mrożonych)
8 łyżek wiśniowej nalewki
200 g kruchych ciasteczek o smaku czekoladowym
1 płaska łyżeczka żelatyny
400 ml śmietany kremowej 30/%
2 łyżeczki cukru wanilinowego.
Zagotować 250 ml kompotu wiśniowego z dodatkiem cukru, w pozostałym soku rozmieszać mąkę ziemniaczaną, ugotować kisiel Do ugotowanego kisielu wsypać wiśnie, lekko ostudzić i wlać nalewkę, całość dobrze wymieszać i ostudzić. Ciasteczka wsypać do woreczka i rozwałkować wałkiem. Żelatynę zalać zimną wodą (25 ml), odstawić aż napęcznieje po czym rozpuścić. Śmietanę ubić z cukrem wanilinowym,wlać letnią żelatynę. Do szklanki wsypać, 1,5 łyżki pokruszonych ciasteczek, na to 1,5 łyżki masy wiśniowej i 2 łyżki ubitej śmietany,czynność powtórzyć. Zamiast kompotu można użyć soku wiśniowego z kartonika,wtedy nie dodajemy już cukru.





![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)





Komentarze (4)
Dodaj komentarz