Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia18 września 201409:50

Biała sobota również w Szpitalu Wojewódzkim Chorób Płuc w Wodzisławiu Śląskim

Biała sobota również w Szpitalu Wojewódzkim Chorób Płuc w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Zakłady opieki zdrowotnej z terenu województwa śląskiego organizują dla mieszkańców regionu akcję bezpłatnych badań. W przedsięwzięciu weźmie także udział Wojewódzki Szpital Chorób Płuc im. dr Alojzego Pawelca w Wodzisławiu Śląskim.

„Biała sobota” jest jednym z wydarzeń towarzyszących wprowadzeniu projektu „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny. Odbędzie się w sobotę 20 września br. w 28 zakładach opieki zdrowotnej. Przedsięwzięcie jest pierwszą tego rodzaju akcją zainicjowaną przez Samorząd Województwa. - Zachęcam mieszkańców województwa śląskiego, zwłaszcza duże rodziny, do skorzystania z oferty wojewódzkich zakładów opieki zdrowotnej. To dobra okazja do wykonania choćby podstawowych badań lub uzyskania porady specjalisty, na co zwykle nie mamy czasu w tygodniu. Szpitale wojewódzkie udostępnią w tym dniu swoje poradnie i fachowców – powiedziała wicemarszałek Aleksandra Skowronek.

W ramach akcji możliwe będzie m.in. wykonanie bezpłatnych badań, przeprowadzenie porad oraz konsultacji medycznych. Chętni mieszkańcy naszego regionu, w tym rodziny wielodzietne, będą mogli wybrać z katalogu bezpłatnych usług niezbędne dla swego zdrowia świadczenia, czyli skorzystać poza kolejką wynikającą z kontraktu z NFZ z kilkuset konsultacji, porad oraz wykonać wiele badań laboratoryjnych, w tym RR, RTG, USG, EKG, a także badania specjalistyczne dla dzieci.

Aby skorzystać z oferty, należy zgłosić się do wybranego spośród 28 podmiotów leczniczych w celu uzgodnienia warunków przyjęcia i zarejestrowania. Organizatorzy zapraszają również do udziału w pokazach filmów edukacyjnych, prelekcjach, wykładach oraz prezentacjach związanych tematycznie z prowadzoną działalnością wybranych placówek leczniczych.

Lista jednostek biorących udział w przedsięwzięciu w poniższym załączniku.

Fot. arch.Tomasz Żak

Autor: slaskie.pl, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Pliki do pobrania
pdf
lista-.pdf
(plik PDF, 5,73 MB)
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Aktualności28 marca 202612:36

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić?

Termomodernizacja Zespołu Szkół nr 1 na finiszu. Co już udało się zrobić? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202623:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności30 marca 202610:19

Masz talent? Miasto czeka na Twoje zgłoszenie. Stypendia i nagrody do wzięcia

Masz talent? Miasto czeka na Twoje zgłoszenie. Stypendia i nagrody do wzięcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Kultura i Edukacja30 marca 202612:05

Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO]

Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

IV edycja „Hazoka na Stawach” w Bełsznicy przeszła do historii jako wyjątkowo udane wydarzenie, które mimo niepewnej pogody zgromadziło liczne grono uczestników. Dzięki sprzyjającej aurze i zaangażowaniu organizatorów najmłodsi mogli w pełni cieszyć się wielkanocną zabawą na świeżym powietrzu.

opr. red., fot. FB/Sołectwo Bełsznica
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.