Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie2 grudnia 202315:27

Najważniejszy element wyposażenia – kapok ratunkowy

Najważniejszy element wyposażenia – kapok ratunkowy - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Polska:

Sporty wodne są przez nas coraz chętniej wybierane. Dostępność do morza, zatok, jezior i rzek zdecydowanie sprzyja kajakowaniu czy żeglowaniu. Nie tylko wzmacniamy naszą sprawność, ale spędzamy udany czas z bliskimi i znajomymi. Aby wycieczka była udana musimy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu – kapoku ratunkowym. Bez względu na nasze umiejętności czy wiek, musimy pamiętać o tym, że woda jest nieobliczalnym żywiołem. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć różnych sytuacji czy zmian pogody, które mogą przytrafić się nam na przykład w czasie kajakowania. Dlatego zawsze pamiętaj aby mieć dla siebie i swoich bliskich kapoki ratunkowe.

Kapok ratunkowy – dla kogo dedykowany?

Najważniejszą zasadą uprawiania sportów wodnych i nie tylko jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i osobom towarzyszącym. Nie ważne jak pewnie możemy czuć się w wodzie, czy jak wielkie doświadczenie mamy. Tak jak wspomniano powyżej nie możemy przewidzieć sytuacji, które mogą nas zaskoczyć podczas kajakowania czy żeglowania. Dlatego zanim wybierzesz się w podróż, zaopatrz się w kapok ratunkowy.

Kapoki ratunkowe dostępne na rynku są dedykowane każdemu. Znajdziemy modele dla dzieci i dorosłych. To bardzo ważne, aby dawać dzieciom dobry przykład. Jeżeli sami będziemy pamiętać o kamizelce ratunkowej, dzieci chętniej pójdą w nasze ślady i nie będziemy musieli przekonywać ich do włożenia go. Kapoki dla dzieci są dostosowane do ich wzrostu i masy, więc bez problemu znajdziesz odpowiedni model.

Dlaczego kapok?

Dlaczego kapok ratunkowy stanowi obowiązkowy element wyposażenia? Po pierwsze dzięki niemu jesteśmy bezpieczniejsi. Jeżeli dorosły lub dziecko na skutek gwałtownej zmiany pogody czy wodnych prądów wpadnie do wody, kamizelka utrzyma go na powierzchni akwenu. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku dzieci i osób, które nie potrafią pływać. Panika i stres, które odczuwa osoba w takiej sytuacji zostają minimalnie zniwelowane, dzięki świadomości, że kapok wypycha nas na powierzchnię.

Kapoki ratunkowe dostępne na rynku bardzo często zawierają różnorodne uchwyty, dzięki którym w szybki i łatwy sposób możemy wyciągnąć poszkodowanego z wody. To element korzystny, szczególnie w sytuacji gdy dana osoba traci przytomność i nie jest w stanie samodzielnie się nas złapać. Należy pamiętać o tym, że upadek do wody, może wiązać się z uderzeniem czy urazem (na przykład gdy poszkodowany uderzy głową w część kajaku) i dlatego tak ważnym jest posiadanie kapoku, który bez względu na stan, utrzymuje na powierzchni wody.

Kapoki ratunkowe nie tylko zapewniają nam bezpieczeństwo. Należy pamiętać o tym, że kamizelki najczęściej są w jaskrawych barwach, lub zawierają odblaski, dzięki czemu jesteśmy widoczni w każdej pogodzie. Nie wiadomo kiedy spadnie deszcz czy zrobi się mgliście – dzięki kapokowi ratunkowemu pozostaniemy widoczni w każdej sytuacji.

Gdzie można kupić kapok ratunkowy?

Kapoki ratunkowe są dostępne w sklepach sportowych i w sklepach ze sprzętem do uprawiania sportów wodnych. Jeżeli zależy Ci na porządnej i wytrzymałej kamizelce warto udać się do sklepu specjalistycznego. Szeroki wybór znajdziesz między innymi w sklepach internetowych.

Sklepy www takie jak gosup.pl oferują kapoki ratunkowe zarówno dla dzieci i dorosłych. Znajdziesz tam także modele prostsze i bardziej zaawansowane, posiadające dodatkowe atuty. Ważne, aby zakupiona przez Ciebie kamizelka miała odblaski, które zapewnią Ci widoczność w każdych warunkach.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 marca 202409:13

Dębowy weteran padł ofiarą wandali

Dębowy weteran padł ofiarą wandali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Egreen
Reklama
Aktualności1 marca 202411:56

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO]

Pierwsze w powiecie Branżowe Centrum Umiejętności oficjalnie otwarte [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W czwartek, 29.02. w Turzy Śląskiej otwarto pierwsze w powiecie wodzisławskim Branżowe Centrum Umiejętności firmy Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Prawdopodobnie jest to jedyna tego rodzaju placówka w kraju dedykowana florystyce. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele powiatu.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. BCU Turza Śląska
Sport1 marca 202409:18

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja3 marca 202415:51

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei

Zespół Sukces i Orkiestra KWK Rydułtowy na festiwalu w Nicei - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Po 5 latach od ostatniego wyjazdu udało się ponownie wrócić do tradycji Zespołu Sukces i Orkiestry KWK Rydultowy czyli do zagranicznych wyjazdów i pokazów na festiwalach poza granicami Polski. Zorganizować wyjazd po takiej przerwie nie było łatwym zadaniem, ale udało się!

opr. red.
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.