Rozbudowano instalację odpylania spalin w Żywcu

Zakończono rozbudowę instalacji odpylania spalin w Kotłowni Rejonowej „Pod Grapą” w Żywcu. W uroczystym oddaniu do użytku zmodernizowanych urządzeń uczestniczyła Agnieszka Kostempska, Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Fundusz dofinansował inwestycję kwotą pożyczki 1 098 497 zł. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 1 667 800 zł. Unowocześniono instalację odpylania spalin kotłów opalanych węglem WR10, WR25/20-M, WR25. W efekcie emisja pyłu zmniejszy się o 1.625 kg/a. Prace rozpoczęto w kwietniu 2015 roku. - Dzięki dodatkowemu filtrowi workowemu znacznie wzrośnie sprawność odpylania całego układu. Warto przypomnieć, że od tego roku dopuszczalna zawartość pyłu w spalinach jest czterokrotnie niższa niż w latach ubiegłych - mówi Agnieszka Kostempska.
Paulina Gala














![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz