Otwarcie nowego komisariatu policji w Gliwicach

Nowy III Komisariat Policji otwarto w Gliwicach. Budynek powstał przy ul. Pszczyńskiej, na działce przekazanej nieodpłatnie przez miasto. Inwestycja kosztowała prawie 15 mln zł. W uroczystości wzięli udział m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk, insp. Piotr Kucia, prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz oraz zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Agnieszka Kostempska.
Nowy budynek o powierzchni 2260 m kw. posiada między innymi zaplecze garażowo-warsztatowe, pomieszczenie dla zatrzymanych, pokój okazań i salę narad. Został podzielony na dwie strefy – otwartą oraz niedostępną dla interesantów. Koszt przedsięwzięcia to prawie 15 mln zł.
Warto dodać, że WFOŚiGW od wielu lat wspiera śląską policję. Na dofinansowanie 54. inwestycji realizowanych w latach 2010-2016 Fundusz przeznaczył 13,5 mln zł. Dzięki pomocy finansowej wykonano między innymi termomodernizacje komisariatów policji w Zabrzu przy ul. 1 Maja, 3 Maja i Trocera, a także w Katowicach przy ul. Żwirki i Wigury oraz Książęcej.





















![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz