Otwarcie oczyszczalni ścieków w Gierałtowicach

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Przyszowicach zakończyło realizacje projektu „Kanalizacja sanitarna wraz z oczyszczalnią ścieków w Gminie Gierałtowice”. Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt zadania wyniósł 107 milionów 400 tysięcy złotych, z czego 54 miliony 400 tysięcy pochodziły z Unii Europejskiej a prawie 26 milionów złotych przekazał w formie preferencyjnej pożyczki Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
W uroczystości zakończenia realizacji projektu uczestniczyli m.in. Andrzej Pilot - prezes WFOŚiGW w Katowicach, Jarosław Wieczorek – wojewoda śląski, Waldemar Dombek - starosta powiatu gliwickiego oraz Joachim Bargiel - wójt gminy Gierałtowice.
Dzięki zrealizowanej inwestycji, która rozpoczęto w listopadzie 2006 roku wybudowano:
- 126,7 km kanalizacji sanitarnej,
- 28 przepompowni sieciowych
- Oczyszczalnię ścieków mechaniczno-biologiczną o przepustowości 2 150 m3/d
- 2470 podłączeń kanalizacyjnych.















![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz