Prawie 600 tysięcy złotych na zielone szkoły

10 marca Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podjął kolejne decyzje o dofinansowaniu wyjazdów dzieci na tzw. zielone szkoły. Wnioski na zadania pod nazwą „Profilaktyka zdrowotna dzieci realizowana w trakcie wyjazdów śródrocznych w roku szkolnym 2015/2016” złożone zostały przez gminy: Gliwice, Katowice, Krupski Młyn, Orzesze i Pszczyna.
Na zielone szkoły, które zorganizowane zostaną w miejscowościach nadmorskich wyjedzie prawie 2.500 dzieci. Efektem ekologicznym wyjazdów będzie: wzmocnienie organizmów dzieci dzięki programowi profilaktyki zdrowotnej oraz podniesienie świadomości ekologicznej dzieci poprzez realizację programu edukacji ekologicznej.
Całkowity koszt wyjazdów wyniesie 2 729 787 złotych dotacja z WFOŚiGW 591 470 złotych.
Dofinansowanie otrzymają:
1. Gmina Gliwice - 121 020 zł
2. Gmina Katowice - 427 170 zł
3. Gmina Krupski Młyn - 2 500 zł
4. Gmina Orzesze - 18 710 zł
5. Gmina Pszczyna - 22 070 zł





![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz