660 tysięcy złotych dotacji na obozy harcerskie

Trwają przygotowania do wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska otrzyma z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansowanie w wysokości 660 tysięcy złotych na zadanie pod nazwą „Profilaktyka zdrowotna i edukacja ekologiczna na obozach harcerskich w 2016 r.”
- Wnioskodawca zamierza zorganizować wakacyjne obozy, w których weźmie udział 6 tysięcy dzieci z terenu województwa śląskiego - poinformował prezes Funduszu Andrzej Pilot. Dodał, że z przyznanego dofinansowania skorzysta prawie 3 tysiące 900 dzieci.
W trakcie trwania 84 turnusów realizowane będą m.in. programy profilaktyki zdrowotnej, edukacji ekologicznej oraz regionalnej edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Obozy będą się odbywać w miejscowościach nadmorskich oraz miejscowościach czyste ekologicznie w województwach: wielkopolskim, opolskim, lubuskim, warmińsko - mazurskim, podkarpackim, kujawsko - pomorskim, świętokrzyskim, łódzkim, podlaskim oraz śląskim.
Od 1997 roku WFOŚiGW w Katowicach dofinansował ZHP Chorągiew Śląską kwotą prawie 11 milionów złotych. Środki Funduszu były przeznaczone na zadania z zakresu: profilaktyki zdrowotnej dzieci wraz z edukacją ekologiczną realizowaną w okresie wakacji i ferii zimowych, edukacji ekologicznej.





![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz