Pszów: Bądź eko - wypełnij ankietę

Pszów planuje aplikować o środki zewnętrzne na realizacje zadań z zakresu ograniczenia niskiej emisji. Urzędnicy czekają na opinie mieszkańców.
Celem projektu jest zmotywowanie mieszkańców do działania i wspierania w realizacji zadań z zakresu ograniczenia niskiej emisji, uwzględniających wymianę starych i niewydajnych systemów ogrzewania na paliwo stałe na nowoczesne rozwiązania ekologiczne zintegrowane z odnawialnymi źródłami energii.
Miasto planuje aplikować o środki zewnętrzne i wdrożyć projekt pod roboczą nazwą "Ograniczenia niskiej emisji w Mieście Pszowie poprzez uruchomienie programu wspierającego mieszkańców w zastosowaniu odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych". - Jeżeli działania powiodą się, pozyskane środki wykorzystane zostaną na dotacje skierowane do właścicieli nieruchomości. Staranie się o unijne dofinansowanie wymaga ustalenia zakresu potrzeb mieszkańców, ich gotowości do zrealizowania inwestycji na swoim budynku oraz wysokości kosztów planowanej inwestycji - zaznaczają pszowscy urzędnicy.
Magistrat zachęca do wypełnienia w tym celu ankiety, ma ona za zadanie rozpoznać potrzeby mieszkańców. Ankieta znajduje się w poniższych załącznikach, wypełnioną należy złożyć do 31 sierpnia 2016r w biurze podawczym bądź przesłać drogą mailową na adres kultura@pszow.pl.





![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz