Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie4 listopada 201609:00

Więcej czasu dla Eko Odkrywców na przygotowanie prac konkursowych

Więcej czasu dla Eko Odkrywców na przygotowanie prac konkursowych - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Uczestnicy 4. edycji Eko Odkrywców zyskali więcej czasu na przygotowanie prac konkursowych. Na zwycięzców czekają granty, które pozwolą im zrealizować projekty badawcze, a autorzy najbardziej innowacyjnej pracy otrzymają specjalną nagrodę – wyjazd na zieloną szkołę o wartości 20 tys. zł. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 listopada br.

Organizowany już po raz czwarty konkurs Eko Odkrywcy to inicjatywa adresowana do szkół, przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych i organizacji pozarządowych z całej Polski. Jak co roku zadaniem stojącym przed uczestnikami jest zaplanowanie ekologicznych projektów badawczych, które sprawią, że dzieci i młodzież będą poznawać zjawiska oraz procesy zachodzące w przyrodzie, a dzięki temu lepiej ją rozumieć i uczyć się przez doświadczanie. 

Przedłużenie terminu zgłoszeń to szansa dla spóźnialskich, ale także tych zespołów, które już zarejestrowały swoje projekty. Dodatkowy czas mogą przeznaczyć na dopracowanie pomysłów lub uzupełnienie ich o nowe elementy. Wszystkie projekty można edytować aż do 16 listopada 2016 r., po zalogowaniu się na stronie www.ekoodkrywcy.pl

Największe szanse na zwycięstwo w konkursie będą mieli autorzy prac opartych na autorskich eksperymentach i pokazujących, że dzieci potrafią poszukiwać rozwiązań, analizować i wyciągać wnioski, a przy tym dobrze się bawić. 

Projekty można zgłaszać w dwóch kategoriach wiekowych ich autorów. Pierwsza przeznaczona jest dla dzieci z przedszkoli oraz klas podstawowych 1-3. Druga grupa obejmuje dzieci i młodzież, które uczęszczają do klas podstawowych 4-6 oraz gimnazjów i szkół średnich. Do ścisłego finału zakwalifikowanych zostanie dziesięć najciekawszych projektów z każdej grupy wiekowej. Ostateczną decyzję o tym, do kogo trafią granty na realizację projektów, podejmą użytkownicy Internetu, oddając głosy na swoich faworytów. Wyniki tegorocznej edycji Eko Odkrywców poznamy 16 grudnia 2016 r. 

Zgłoszenia należy przesyłać do 16 listopada 2016 roku poprzez formularz na stronie www.ekoodkrywcy.pl. Uczestnicy znajdą tam wskazówki i eko inspiracje, które pomogą im w przygotowaniu projektów. 

Organizatorami konkursu Eko Odkrywcy 4 są Henkel (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia. Ambasadorem konkursu jest Rafał Kosik, jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży, autor bestsellerowej serii książek „Felix, Net i Nika”. 

*** 
Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), Beauty Care (kosmetyków) oraz Adhesive Technologies (klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych). Założona w 1876 roku firma jest światowym liderem w branżach produktów konsumenckich oraz dla przemysłu, oferując tak znane marki jak Persil, Schwarzkopf i Loctite. W 2014 roku wartość sprzedaży Henkla wyniosła 16,4 miliarda euro, a skorygowany zysk operacyjny 2,6 miliarda euro. Akcje uprzywilejowane firmy wchodzą w skład niemieckiego indeksu giełdowego DAX. 

Fundacja Nasza Ziemia została założona w 1994 roku przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz. Od 20 lat realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w ochronie środowiska oraz podnoszeniu świadomości ekologicznej społeczeństwa. Od początku swego istnienia koordynuje w Polsce kampanię Sprzątanie świata, będącą częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Fundacja prowadzi też - wspólnie z partnerami - całoroczne programy na rzecz ochrony środowiska i przyrody, promocji zasad zrównoważonego rozwoju oraz selektywnej zbiórki odpadów.

Więcej na: www.naszaziemia.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności8 września 202513:23

Godów: Małżeńscy jubilaci przykładem dla młodych pokoleń [FOTO]

Godów: Małżeńscy jubilaci przykładem dla młodych pokoleń [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

Włodarze Gminy Godów spotkali się z jubilatami obchodzącymi w tym i w ubiegłym roku okrągłe jubileusze małżeństwa. Uroczystość odbyła się 3 września w Skrzyszowie.

UG Godów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 września 202523:31

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sezon 2025/2026 na lokalnych boiskach nie zawodzi. Za nami kolejny weekend pełen piłkarskich emocji. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Aktualności8 września 202518:54

Razem bawili się do rytmów bluesa [FOTO]

Razem bawili się do rytmów bluesa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Biznes9 września 202521:43

Nie żyje 15-letni piłkarz Odry Centrum

Nie żyje 15-letni piłkarz Odry Centrum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Odra Centrum
Aktualności8 września 202510:14

Trwają prace przy przebudowie drogi na osiedlu 1 Maja

Trwają prace przy przebudowie drogi na osiedlu 1 Maja - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Sport7 września 202517:23

Sport, pamięć i pokolenia. I Turniej im. Alojzego Musioła za nami [FOTO]

Sport, pamięć i pokolenia. I Turniej im. Alojzego Musioła za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Na Stadionie Miejskim „Naprzód” w Rydułtowach odbyło się wyjątkowe wydarzenie, łączące sportową rywalizację z uroczystym upamiętnieniem jednej z ważnych postaci lokalnej społeczności – Alojzego Musioła. Był to pierwszy turniej piłkarski jego imienia, w którym zmierzyły się drużyny rocznika 2017 reprezentujące zaprzyjaźnione kluby z regionu.

red., fot. UM Rydułtowy
Aktualności8 września 202518:38

Spacer historyczny po Wilchwach w ramach Biegu Transgranicznej Przyjaźni

Spacer historyczny po Wilchwach w ramach Biegu Transgranicznej Przyjaźni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Śląski/Latajacy Obiektyw
Reklama
Aktualności9 września 202515:12

Akcja służb w Radlinie. Paliło się mieszkanie

Akcja służb w Radlinie. Paliło się mieszkanie  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło i fot: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 września 202511:17

Wybory do rad dzielnic Trzy Wzgórza i Nowe Miasto już w tym tygodniu

Wybory do rad dzielnic Trzy Wzgórza i Nowe Miasto już w tym tygodniu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Śląski/Latajacy Obiektyw
Aktualności9 września 202521:58

MZK ogranicza ulgi dla pasażerów. Od 1 października zapłacą więcej mieszkańcy Wodzisławia, Rybnika i Żor

MZK ogranicza ulgi dla pasażerów. Od 1 października zapłacą więcej mieszkańcy Wodzisławia, Rybnika i Żor - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Od 1 października br. pasażerowie z gmin, które nie finansują komunikacji miejskiej w ramach Międzygminnego Związku Komunikacyjnego (MZK), stracą możliwość korzystania z ulgowych przejazdów. Decyzja dotyczy m.in. mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, Rybnika i Żor.

opr. red., źródło: Komunikat prasowy MZK Jastrzębie-Zdrój
Reklama
Sport9 września 202515:44

Festiwal Sportowy Uczniów na Balatonie już w niedzielę

Festiwal Sportowy Uczniów na Balatonie już w niedzielę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim
Biznes9 września 202515:57

Jak łączyć biznes z działaniami społecznymi? Poniedziałek z Doradcą w Wodzisławiu Śląskim

Jak łączyć biznes z działaniami społecznymi? Poniedziałek z Doradcą w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.