Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie9 listopada 201609:12

Zdemaskuj smog - nowa kampania Wodzisławia Śląskiego

Zdemaskuj smog - nowa kampania Wodzisławia Śląskiego - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1
Reklama
Wodzisław Śląski:

Miasto Wodzisław Śląski prowadzi szereg działań mających na celu zwalczanie niskiej emisji: zaczynając od programów zw. z termomodernizacją kamienic, dotacjami do remontów systemów grzewczych, kończąc na konferencjach naukowych i materiałach edukacyjnych. Właśnie przyszedł czas na kolejny wielki krok. We wtorek, 8 listopada miasto wystartowało z nową ekologiczną kampanią "Zdemaskuj smog". 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w raporcie wydanym w 2016 r. wskazała, że 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast znajduje się w Polsce. Wodzisław Śląski znalazł się w tym zestawieniu na 5. miejscu. Przygotowanie kampanii, która uświadamiałaby mieszkańcom zagrożenia związane z niską emisją i smogiem, było zatem potrzebne.

- "Zdemaskuj smog" to kampania informacyjna o charakterze lokalnym. W ramach tego przedsięwzięcia poruszamy kwestię zanieczyszczeń powietrza, pokazujemy, jak szkodliwy wpływ mają na nasze zdrowie i - przede wszystkim - podpowiadamy, jak "zdemaskować smog", czyli prezentujemy gotowe rozwiązania na to, jak skutecznie zapobiegać niskiej emisji i walczyć ze smogiem. - mówi Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. - Chcemy zwrócić uwagę jak największej liczby osób na ten ogromny problem. Mamy nadzieję, że zrealizujemy nasz cel, tym bardziej że w stworzeniu kampanii pomogli nam mieszkańcy kilku dzielnic naszego miasta, czyli osoby, z którymi w pewnym sensie mogliby utożsamiać się ich sąsiedzi. - dopowiada.

Przypomnijmy, że jeszcze we wrześniu miasto zorganizowało internetowy casting na twarze nowej kampanii Wodzisławia Śląskiego. Do realizacji „Zdemaskuj smog” zaproszono cztery osoby: Paulinę Śnieg z osiedla XXX-lecia PRL, Filipa Chroboka ze Starego Miasta, Mirosławę Wachowicz z osiedla Przyjaźni i Kamila Witę z osiedla Dąbrówki. To właśnie ich zdjęcia można znaleźć w materiałach kampanijnych, udostępnionych m.in. w mediach, na miejskich billboardach, w profilach Wodzisławia Śląskiego w serwisach społecznościowych czy na plakatach.

Kampania "Zdemaskuj smog" uzupełnia związane z walką z niską emisją wielkie edukacyjne przedsięwzięcie Subregionu Zachodniego - "Gmina z (dobrą) energią! Modelowa kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz ograniczania niskiej emisji oraz promocji efektywności energetycznej". Konferencja inaugurująca działania Subregionu Zachodniego odbyła się 3 listopada.

Autor: UM Wodzisław, dawid@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202420:39

Nowe limity dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów

Nowe limity dorabiania dla wcześniejszych emerytów i rencistów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.