Strony Partnerskie12 lutego 201709:51
Pokaz górnego spalania w Kokoszycach

0
Reklama
Wodzisław Śląski:
Strażnicy miejscy z ekopatrolu kolejny raz zademonstrowali mieszkańcom naszego miasta sposoby palenia opału w piecach. Tym razem pokaz odbył się w dzielnicy Kokoszyce przy ul. Oraczy. W ramach akcji „Zdemaskuj Smog” zademonstrowano dwa rodzaje spalania węgla w piecach – górne i dolne spalanie. Spotkanie odbyło się 9 lutego.
Demonstracja polegała na tym, że w jednym z piecyków ogień rozpalono od dołu, a węgiel był dokładany od góry. W drugim piecyku natomiast najpierw nasypano węgiel, a na górze rozpalono ogień, tzw. spalanie górne. Zgromadzone osoby mogły się naocznie przekonać, przy której metodzie palenia ulatnia się do powietrza więcej trujących spalin.










![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz