Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie18 czerwca 201407:31

Eko-styl od młodzieńczych lat – projekt zrealizowany

Eko-styl od młodzieńczych lat – projekt zrealizowany - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Międzyszkolnym konkursem wiedzy ekologicznej zakończył się realizowany od jesieni ubiegłego roku projekt Eko-styl od młodzieńczych lat. Adresatami tego przedsięwzięcia byli uczniowie klas piątych. Projekt miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej dzieci poprzez poznanie walorów najbliższego środowiska, zanieczyszczeń powietrza, gleby i wody, skutków tych zanieczyszczeń, sposobów ochrony środowiska, zachowań proekologicznych, sposobów dbałości o swoje zdrowie.

Podsumowanie odbyło się 16 czerwca w Wodzisławskim Centrum Kultury. Tu także rozegrano międzyszkolny konkurs wiedzy ekologicznej, w którym zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10. Na scenie zaprezentowali się aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Chór Miejski.

Wodzisław Śląski zgłosił do konkursu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opracowany przez pracowników Urzędu Miasta projekt w zeszłym roku. Udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości ponad 246 tys. zł, dzięki czemu przez cały trwający rok szkolny wodzisławscy uczniowie mieli zapewnione dodatkowe zajęcia i nie tylko.

W ekologicznym projekcie wzięło udział 379 uczniów klas piątych szkół podstawowych. W ciągu 30 tygodni zrealizowali oni specjalnie opracowany program. Zgodnie z nim na edukację ekologiczną piątoklasiści poświęcali minimum dwie godziny tygodniowo. W tym czasie pogłębiali swoją wiedzę z zakresu działań ekologicznych oraz zdecydowanie poszerzali ekologiczną świadomość. Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach teoretycznych, zajęciach warsztatowych, doświadczalnych czy tematycznych wycieczkach.

Zajęcia to jednak nie wszystko. Sporą atrakcją dla dzieci były z pewnością wyjazdy na tzw. „zieloną szkołę”. Wiosną tego roku wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali możliwość wyjazdu do Rabki, gdzie o zdrowie małych wodzisławian zadbali profesjonaliści.

W ramach projektu uczestnicy przeszli również odpowiednie badania lekarskie, które pozwoliły ocenić stan zdrowia wodzisławskich jedenastolatków.

Autor: UM Wodzisław Śląski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lutego 202610:15

Starostwo Powiatowe czeka na wnioski. Nagrody za osiągnięcia w kulturze i sporcie do 9 lutego

Starostwo Powiatowe czeka na wnioski. Nagrody za osiągnięcia w kulturze i sporcie do 9 lutego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport2 lutego 202611:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Telegraf2 lutego 202615:10

Najpierw żona, potem mąż

Najpierw żona, potem mąż - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slosg
Reklama
Reklama
Sport2 lutego 202612:28

Medalowe występy zawodników Akademii Sportowej Top Team na Mistrzostwach Europy SOLT X 2026

Medalowe występy zawodników Akademii Sportowej Top Team na Mistrzostwach Europy SOLT X 2026 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Aktualności2 lutego 202613:02

Bezpłatne seminaria o nowoczesnej robotyce w kształceniu i przemyśle

Bezpłatne seminaria o nowoczesnej robotyce w kształceniu i przemyśle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport3 lutego 202611:34

Amatorski Turniej Siatkówki w Wodzisławiu Śląskim. Sportowa rywalizacja otwarta dla mieszkańców

Amatorski Turniej Siatkówki w Wodzisławiu Śląskim. Sportowa rywalizacja otwarta dla mieszkańców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. Natalia Maciejek
Aktualności3 lutego 202611:57

Dzień Otwarty Branżowego Centrum Umiejętności w Pszowie – odkryj świat nowoczesnej motoryzacji

Dzień Otwarty Branżowego Centrum Umiejętności w Pszowie – odkryj świat nowoczesnej motoryzacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 lutego 202612:22

Zderzenie dwóch pojazdów w Radlinie

Zderzenie dwóch pojazdów w Radlinie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. fot.: FB/Informacje drogowe 24H z powiatu Wodzisław Śląski, Rybnik, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Aktualności4 lutego 202610:40

Godów: Wyznaczono nowy termin zebrania wyborczego

Godów: Wyznaczono nowy termin zebrania wyborczego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.