Podpisanie umowy z Gminą Chybie

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach podpisano 10 lutego umowę o dofinansowanie realizacji projektu pod nazwą „Poprawa gospodarki wodno - ściekowej na terenie Gminy Chybie - etap II zadanie 3".
Beneficjent, którym jest Gmina Chybie zamierza: wybudować sieć kanalizacji sanitarnej o długości około 5 km oraz zmodernizować oczyszczalnię ścieków poprzez doposażenie oczyszczalni w urządzenia technologiczne zapewniające usuwanie związków biogennych azotu i fosforu (zatapialne mieszadła średnioobrotowe oraz stację dozowania PIX wraz z uzupełnieniem instalacji sterujących i zasilających).
Całkowity koszt projektu oszacowano na 4 352 096,16 złotych, kwota dofinansowania z UE wyniesie 3 007 546,12 złotych.
Dzięki przeprowadzonej inwestycji zwiększony zostanie stopień skanalizowania aglomeracji z 49 % do 52,5 % oraz poprawie ulegnie jakość oczyszczonych ścieków.






















![Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] Od słowiańskich tradycji po ogniste widowisko. Tak świętowano Noc Świętojańską w Wodzisławiu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17825617931782561482730748732-1423560856474677-1958672322685179850-n-.jpg)









Komentarze (0)
Dodaj komentarz