Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie11 maja 202321:46

Liderzy w zarządzaniu uczelnią w Aalborg Universitet w Danii

Liderzy w zarządzaniu uczelnią w Aalborg Universitet w Danii - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W dniach 23-29.04.2023 r. Dyrektor Instytutu Techniki dr inż. Małgorzata Kuchta była uczestnikiem wizyty studyjnej, organizowanej i przeprowadzonej w ramach projektu pt. „Liderzy w zarządzaniu uczelnią” w Aalborg Universitet w Danii.

Celem wizyty studyjnej było poprawa kompetencji zarządczych kadry zarządzającej i administracyjnej polskich uczelni dzięki poznaniu dobrych praktyk w zakresie:
• umiędzynarodowienie uczelni,
• współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym,
• rozwoju nowych metod edukacyjnych i kompetencji studentów oraz kadry akademickiej,
• metodologii PBL (Problem Based Lerning)
• współpracy uczelni i instytutów badawczych,
• komercjalizacji wyników badań,
• modeli uczelni,
• rozwoju kluczowych kompetencji uczelni.
Wyjazd studyjny pozwolił na zapoznanie się z dobrymi praktykami w zarządzaniu systemem szkolnictwa wyższego oraz poznaniu nowych kierunków zmian i trendów w tym obszarze. Daje to możliwość wdrożenia nowych metod i poniesienia kompetencji kadry.

Aalborg Universitet oferuje studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie oraz doktoranckie na Wydziale Inżynieryjno-Przyrodniczym, Wydziale Lekarskim, Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz Wydziale Techniczny Informatyki i Projektowania. AAU w ramach procesu edukacyjnego wykorzystuje metodę „The Aalborg Model for Problem Based Learning (PBL)”. Według US News World Ranking, Aalborg University uplasował się na 250 miejscu w ogólnych światowych rankingach uniwersytetów oraz na 8 miejscu na świecie i na pierwszym miejscu w Europie w dziedzinie inżynierii.

Celem projektu jest przeprowadzenie między innymi szkoleń krajowych i zagranicznych  w ramach poprawy kompetencji zarządczych kadry kierowniczej i administracyjnej, organizacja i przeprowadzenie szkoleń krajowych i zagranicznych (lub innych form kształcenia) podnoszących kompetencje zarządcze kadry kierowniczej i administracyjnej uczelni, w szczególności w zakresie zarządzania zespołem, zarządzania finansami, zarządzania projektami, właściwego wydatkowania środków publicznych w kontekście przeciwdziałania działaniom korupcyjnym, komunikacji naukowej i kształtowania postaw proinnowacyjnych, aktualnych przepisów z zakresu szkolnictwa wyższego oraz nauki, absorpcji środków finansowych np. z Horyzontu 2020, szkolenia z zakresu komercjalizacji wyników badań naukowych.

Autor: ANS, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 lipca 202411:33

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW

Upały nie odpuszczają. Ostrzeżenie IMGW - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. freepik.com
Aktualności23 lipca 202410:43

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach

Lorens G. zwycięzcą Pokazu Koni Wszystkich Ras w Krostoszowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Gminy Godów / fot. Artur Marcisz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.