Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie7 września 202314:25

Koło naukowe ARCHITEKTON na warsztatach Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Koło naukowe ARCHITEKTON na warsztatach Narodowego Instytutu Dziedzictwa - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W dniach 5-6 września 2023r. w przeddzień Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywają się każdego roku w II i III weekend września studenci z koła naukowego ARCHITEKTON Instytutu Architektury ANS w Raciborzu zostali zaproszeni w imieniu Fundacji Pałac w Szelejewie do udziału w seminarium oraz warsztatach pt. Impuls dla Pałacu w Szelejewie.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu z dotacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa – w programie „Wspólnie dla dziedzictwa”. Dwudniowe warsztaty prowadził prof. dr hab. Jan Skuratowicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, który specjalizuje się w nowożytnej architekturze rezydencjonalnej oraz dr inż. arch. Joanna Sokołowska Moskwiak prof. ANS w zakresie zasad identyfikacji i dokumentowania dziedzictwa kulturowego z uwzględnieniem miejsca Szelejewo Drugie, w którym mieści się Zespół Pałacowo-Parkowy. Studenci podczas warsztatów poznawali możliwości i wykonywali pomiary zabytkowych obiektów korzystając z nowoczesnego sprzętu LEICA Disto D810 z cyfrowym celownikiem oraz oprogramowaniem współpracującym z dalmierzem.

Autor: ANS, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności16 listopada 202514:32

Groźny wypadek na hałdzie w Radlinie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR

Groźny wypadek na hałdzie w Radlinie. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala śmigłowcem LPR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Radlin:

W sobotę, 15 listopada, na terenie hałdy w Radlinie doszło do poważnego wypadku podczas prowadzonych prac technicznych. W wyniku gwałtownego uwolnienia pary wodnej i osunięcia skarpy poszkodowany został 50-letni mężczyzna. Doznał on rozległych poparzeń, a jego stan wymagał natychmiastowej interwencji służb ratunkowych.

red., fot. FB/OSP Biertułtowy Radlin
Reklama
Sport16 listopada 202519:14

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Emocji na lokalnych boiskach i parkietach hal sportowych w trakcie weekendu nie brakowało. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz. 

(greh)
Aktualności17 listopada 202505:32

Dyrektor PCKZiU uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

Dyrektor PCKZiU uhonorowana Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.