Międzynarodowy Dzień Studenta w raciborskiej ANS

Po raz pierwszy święto to obchodzono w 1941 r. z inicjatywy Międzynarodowej Rady Studentów. Dziś, 16.11., rozpoczęto Dni Studenta w raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych. Wydarzenie wsparło Starostwo Powiatowe.
Ustanowione zostało na pamiątkę nazistowskiej pacyfikacji Uniwersytetu w Pradze w 1939 r. Przez wiele jednak lat inicjatywa nie miała jednak dużego zasięgu. Do idei i obchodów na szerszą skalę powrócono dopiero w 2004 r. Od tej pory w wielu krajach świata lokalne organizacje studenckie 17 listopada organizują konferencje, imprezy i manifestacje. Międzynarodowy Dzień Studentów obchodzony jest również przez instytucje UE.
Raciborskie otwarcie odbyło się dziś w holu głównym uczelni z udziałem rektora oraz starosty, absolwenta naszej PWSZ (dziś ANS). Przygotowano m.in. wspólne śniadanie, gry, quizy, fotobudkę, kalambury czy prezentacje elektromobilności oraz uczelnianą familiadę.


















![Najbliższe wydarzenia w WCK [HARMONOGRAM] Najbliższe wydarzenia w WCK [HARMONOGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1739567709phpthumb-generated-thumbnail-.jpg)
















![Nie tylko gabloty i eksponaty. Sławomir Kulpa o współczesnym muzeum i jego przyszłości [WYWIAD] Nie tylko gabloty i eksponaty. Sławomir Kulpa o współczesnym muzeum i jego przyszłości [WYWIAD] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1779353010slawomir-kulpa-.jpg)
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany