Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie14 stycznia 202415:46

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu Wspiera Studentów-Sportowców. Narodowa Reprezentacja Akademicka – IV edycja

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu Wspiera Studentów-Sportowców. Narodowa Reprezentacja Akademicka – IV edycja - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Projekt „Narodowa Reprezentacja Akademicka” ma za zadanie wspierać proces kształcenia studentów-sportowców. W jego ramach Uczelnia uzyskuje dofinansowanie na organizację dodatkowych zajęć dydaktycznych dla studentów-sportowców, którzy realizujących karierę sportową. Zajęcia dydaktycznych realizowane są w formie indywidualnej organizacji studiów w ciągu całego roku kalendarzowego zgodnie z otrzymaną dodatkową liczbą godzin na danego studenta-sportowca.

– To już drugi rok i kolejna edycja projektu „Narodowa Reprezentacja Akademicka” w której nasza Uczelnia bierze aktywny udział. Pozytywne doświadczenia z ubiegłej edycji przekonały nas, że ten projekt jest ogromnym wsparciem pozwalającym naszym studentom łączenie wyczynowego uprawiania sportu z edukacją akademicką. W tym roku udało się uzyskać wsparcie dla 9 studentów-sportowców kierunku Wychowanie Fizyczne, którzy zawodową karierę sportową łączą z nauką – powiedział dr Andrzej Samołyk, koordynator projektu NRA w ANS w Raciborzu. – Mam ogromną nadzieję, że dzięki takim działaniom, z każdą kolejną edycją ta liczba będzie rosła, że coraz więcej studentów-sportowców będzie wybierało karierę dwutorową w murach naszej Uczelni – podsumowuje.

Wyzwania studiujących sportowców

Sportowcy wyczynowi często stają przed dylematem równoważenia kariery sportowej z edukacją akademicką. Wymagający harmonogram treningów i zawodów często koliduje z wymaganiami akademickimi, prowadząc do przerywania lub rezygnacji ze studiów.

Projekt wsparcia akademickiego dla sportowców

Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu angażuje się w program „Narodowa Reprezentacja Akademicka”, mający na celu wsparcie studentów-sportowców. Inicjatywa ta umożliwia realizowanie równoległej kariery sportowej oraz nauki akademickiej, oferując środki finansowe na organizację indywidualnie dopasowanych zajęć dydaktycznych. Dzięki przystąpieniu do IV edycji programu, aż 9 studentów z kierunku Wychowanie Fizyczne, będzie miało szansę na efektywne połączenie ścieżki sportowej wraz z nauką.

Kryteria uczestnictwa w programie

Program jest dostępny dla studentów-sportowców realizujących edukację na jednym kierunku studiów. Obejmuje on osoby, które nie ukończyły jeszcze danego stopnia na innym kierunku, z wyjątkiem tych, którzy studiują równocześnie na dwóch kierunkach.

Dodatkowe zajęcia i dofinansowanie

Dla uczestników programu możliwe jest zorganizowanie dodatkowych zajęć i konsultacji aż do dnia obrony pracy dyplomowej. Dofinansowanie jest naliczane w oparciu o liczbę uprawnionych studentów i kierowane bezpośrednio do uczelni.

Rola Ministerstwa Edukacji i Nauki

Środki finansowe na ten cel pochodzą z budżetu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczelnie otrzymujące wsparcie finansowe mogą je wykorzystać na indywidualne dopasowanie procesu kształcenia, co pozwala studentom na kontynuowanie i rozwijanie kariery sportowej, jednocześnie realizując cele edukacyjne.

20220128_narodowa_reprezentacja_akademicka_logo_cmyk_poziom-kopia

Autor: ANS mat.partnerski , redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności17 lipca 202417:04

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. LOOK UP - Drone photography
Reklama
Aktualności18 lipca 202417:50

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności17 lipca 202413:02

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.