Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie6 lutego 202419:05

Studia poprzez praktykę. Studenci raciborskiej ANS poznają procesy produkcyjne

Studia poprzez praktykę. Studenci raciborskiej ANS poznają procesy produkcyjne - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Studenci trzeciego roku weekendowych studiów inżynierskich na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (ZiIP) mieli okazję, 21.01., pod opieką dr. inż. Leszka Gomółki odwiedzić zakład produkcyjny Mieszko w Raciborzu. Celem wizyty była możliwość bezpośredniego zapoznania się z procesem produkcji słynnych „Michaszków” oraz metodami pakowania gotowych wyrobów.

Zapoznanie z parkiem maszynowym i procesem produkcyjnymPodczas zwiedzania parku maszynowego uczestnicy wizyty mieli możliwość obserwowania całego cyklu produkcyjnego wafli, począwszy od surowców, aż po gotowy produkt. Szczególną uwagę zwrócono na linię produkcyjną wafli, gdzie studenci mogli zobaczyć różnorodne zastosowania silników, motoreduktorów oraz innych komponentów napędowych, które są kluczowe dla efektywnego działania linii produkcyjnych.

Technologie transportowe i automatyzacja w produkcji

W trakcie wizyty uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z zaawansowanymi technologiami transportowymi, takimi jak transportery taśmowe, łańcuchowe, rolkowe i zgrzebłowe, które są niezbędne do sprawnego przepływu materiałów i produktów w obrębie zakładu. Ważnym elementem prezentacji była automatyczna paletyzacja, demonstrująca skuteczność mechanizmów automatycznego układania gotowych produktów na paletach.

Znaczenie sterowania i zarządzania awariamiZakończenie wizyty poświęcono na omówienie systemów sterowania linią produkcyjną, w tym obsługę paneli sterowniczych i procedur postępowania w przypadku awarii. To pozwoliło studentom na lepsze zrozumienie praktycznego aspektu zarządzania procesami produkcyjnymi oraz znaczenia szybkiego reagowania i efektywnego rozwiązywania problemów technicznych.

Oko na biznesWizyta w zakładzie Mieszko stanowiła cenne doświadczenie edukacyjne, łączące teorię z praktyką i umożliwiające studentom głębsze zrozumienie procesów technicznych omawianych na wykładach. Pozwoliło to na lepsze zrozumienie zastosowania różnych układów napędowych, technologii transportowych oraz zarządzania i eksploatacji maszyn w realnych warunkach produkcyjnych.

Autor: ANS (PWSZ) Racibórz, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności17 lipca 202417:04

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca

NMNZ: zamknięcie parkingu przy MOSiR Centrum od 18 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
wodzislaw-slaski.pl / fot. LOOK UP - Drone photography
Reklama
Aktualności18 lipca 202417:50

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu

Obchody Święta Policji wodzisławskiego garnizonu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności17 lipca 202413:02

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty

Wnioski o 300 plus cały czas wpływają. Wkrótce pierwsze wypłaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska Regionalna Rzeczniczka Prasowa ZUS w województwie śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.