Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie2 lipca 201918:09

Pierwsi absolwenci turystyki i rekreacji opuścili mury PWSZ

Pierwsi absolwenci turystyki i rekreacji opuścili mury PWSZ - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Studenci jednego z najmłodszych kierunków kształcenia w raciborskiej uczelni bronili dziś prace licencjackie. Są wśród nich mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

Studia na kierunku turystyka i rekreacja uruchomiono trzy lata temu w ramach Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia PWSZ Racibórz. Zajęcia prowadzi doświadczona kadra, w tym naukowcy związani z katowicką AWF oraz praktycy. W tym roku prowadzony jest czwarty już nabór. Tymczasem dziś odbyła się pierwsza obrona prac licencjackich. 

Kierunek wpisuje się w zapotrzebowanie rynku na specjalistów w tym zakresie. Przychody sektora turystycznego dynamicznie rosną, bo Polacy coraz częściej podróżują. Polska jest też coraz chętniej odwiedzana przez turystów zagranicznych. Przybywa miejsc pracy, głównie w hotelach i biurach podróży, a także w firmach eventowych. Studenci raciborskiej PWSZ zdobywają wiedzę we wszystkich obszarach tej branży, w tym biznesową, pozwalającą myśleć o właśnej działaności. 

- Ukończenie studiów w Raciborzu umożliwia kontynuowanie nauki na studiach drugiego stopnia w dużych ośrodkach akademickich - mówi dr Marcin Kunicki, dyrektor IKFiZ PWSZ Racibórz. Podkreśla, że PWSZ odpowiada dziś na zapotrzebowanie studentów z naszego regionu, którzy planują łączyć zatrudnienie z podnoszeniem kwalifikacji blisko domu. Poza zajęciami dydaktycznymi odbywają się także wyjazdy na warsztaty startup czy obozy sportowo-rekreacyjne. Możliwe jest również odbywanie zagranicznych staży. Wśród studentów jest wielu mieszkańców ziemi wodzisławskiej i rybnickiej.

- W trzy lata dookoła świata - takie jest hasło promocyjne kierunku. 

(w)

Autor: PWSZ Racibórz, materiał partnerski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 listopada 202511:22

Odwołany spektakl w Wodzisławskim Centrum Kultury

Odwołany spektakl w Wodzisławskim Centrum Kultury - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: WCK
Aktualności12 listopada 202511:45

Pszów uczcił Narodowe Święto Niepodległości [FOTO]

Pszów uczcił Narodowe Święto Niepodległości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

11 listopada Pszów przybrał biało-czerwone barwy. W całym mieście powiewały flagi narodowe, a w miejscach pamięci złożono kwiaty, oddając hołd tym, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

UM Pszów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202510:11

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO]

Obchody Święta Niepodległości w Wodzisławiu Śląskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Obchody 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Wodzisławiu Śląskim miały uroczysty i podniosły charakter. Tradycyjnie rozpoczęły się przemarszem uczestników spod Pałacu Dietrichsteinów do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W barwnym korowodzie udział wzięły poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji społecznych, harcerze, młodzież szkolna oraz mieszkańcy miasta.

opr. red., fot. Agnieszka Maciejewska
Reklama
Aktualności12 listopada 202511:34

Jak dobrze Cię widzieć! Akcja na rzecz bezpieczeństwa pieszych w Mszanie

Jak dobrze Cię widzieć! Akcja na rzecz bezpieczeństwa pieszych w Mszanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202511:51

Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO]

Miejskie obchody Święta Niepodległości w Rydułtowach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

W dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Rydułtowach uroczystości rozpoczęły się od wizyty władz miejskich oraz radnych przy Pomniku Walki i Zwycięstwa, gdzie złożono kwiaty w hołdzie tym, którzy walczyli i zginęli w obronie Ojczyzny. Akt ten stanowił wyraz pamięci i szacunku dla bohaterów narodowych oraz podkreślenie znaczenia historii dla współczesnej społeczności lokalnej.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności13 listopada 202510:43

Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO]

Rydułtowskie stowarzyszenia na Festiwalu Stowarzyszeń w Orlovej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

6 listopada odbył się Festiwal Stowarzyszeń zorganizowany przez miasto partnerskie Orlová. W wydarzeniu uczestniczyły liczne organizacje społeczne, w tym przedstawiciele Rydułtów, którzy zaprezentowali bogaty dorobek lokalnych środowisk działających na rzecz kultury, tradycji i integracji mieszkańców.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Aktualności13 listopada 202511:19

Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO]

Rydułtowy: Wydarzenie dla Niepodległej. Wspólne świętowanie w biało-czerwonych barwach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

W Rydułtowach odbyło się wyjątkowe „Wydarzenie dla Niepodległej”, podczas którego mieszkańcy wspólnie uczcili 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość miała charakter artystyczny i integracyjny, łącząc pokolenia oraz podkreślając znaczenie patriotyzmu i wspólnoty w lokalnym środowisku.

opr. red., źródło: UM Rydułtowy
Reklama
Aktualności14 listopada 202511:02

Noś odblaski - bądź widoczny! Akcja odblaskowa miasta i policji w ramach kampanii Morderca nie zawsze ma broń

Noś odblaski - bądź widoczny! Akcja odblaskowa miasta i policji w ramach kampanii Morderca nie zawsze ma broń - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Miasto Wodzisław Śląski we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wodzisławiu Śląskim prowadzą cykl działań edukacyjnych w ramach kampanii pn. „Morderca nie zawsze ma broń”. Ich celem jest przypomnienie, że bezpieczeństwo pieszych w dużej mierze zależy od nich samych, a niewielki element odblaskowy może uratować życie.

red.
Reklama
Aktualności14 listopada 202511:40

Przywrócono ruch na przejściu granicznym w Gołkowicach

Przywrócono ruch na przejściu granicznym w Gołkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Sport14 listopada 202510:54

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W nadchodzący weekend nie zabraknie sportowych emocji w regionie, zarówno na boiskach jak i na parkietach hal sportowych. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.