Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf4 października 201112:27

120 dzieci na warsztatach drukarskich

120 dzieci na warsztatach drukarskich - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

8 września 2011 na skwerze przed biblioteką odbyły się warsztaty drukarskie "Od pióra trzcinowego do edytora tekstu". Uczniowie wodzisławskich szkół (SP nr 1, 3, 5 i 10) biorący udział w zajęciach mogli zapoznać się z historią druku, która zrewolucjonizowała świat książki i słowa pisanego.

Dzięki firmie ART-PAPIER uczestnicy warsztatów mogli samodzielnie powielić tekst na maszynie drukarskiej, wydrukować swoje inicjały używając drewnianych czcionek, a następnie za pomocą suchej pieczęci opieczętować certyfikat czeladnika drukarskiego. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników warsztatów cieszyła się sprawna 120-letnia prasa drukarska, sposób układania czcionek, ich wielkość i różnorodność. W warsztatach wzięło udział ponad 120 dzieci.

Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności3 listopada 202512:38

The Voice of Poland: Roksana Ostojska w odcinkach na żywo

The Voice of Poland: Roksana Ostojska w odcinkach na żywo - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natasza Młudzik/TVP
Reklama
Sport2 listopada 202520:20

Choć bardzo sie starali z Raciborza bez punktów wyjechali [FOTO]

Choć bardzo sie starali z Raciborza bez punktów wyjechali [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W pochmurne, listopadowe popołudnie na boisku przy ulicy Srebrnej w Raciborzu odbyło się spotkanie trzynastej kolejki III grupy klasy okręgowej. Ósma w tabeli Unia Racibórz podejmowała przedostatni zespół – LKS Naprzód 32 Syrynia. Choć różnica punktowa i miejsce w tabeli wskazywały na faworyta, to drużyna gości przyjechała z zamiarem walki o pełną pulę punktów i długo stawiała gospodarzom zacięty opór.

(greh)
Aktualności3 listopada 202512:46

Krostoszowice: Pijany 20-latek spowodował kolizję

Krostoszowice: Pijany 20-latek spowodował kolizję - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności3 listopada 202513:03

Ulica Piaskowa w Gorzycach już przejezdna

Ulica Piaskowa w Gorzycach już przejezdna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Sport3 listopada 202510:07

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności3 listopada 202513:30

Moje granice – moja moc. Konkurs filmowy w ramach kampanii Biała Wstążka

Moje granice – moja moc. Konkurs filmowy w ramach kampanii Biała Wstążka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, fot. pixabay.com/Alexas_Fotos
Reklama
Aktualności3 listopada 202522:48

Powiat Wodzisławski z głosem w Radzie Motoryzacji

Powiat Wodzisławski z głosem w Radzie Motoryzacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.