Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf31 sierpnia 201808:57

Droga Syrynia – Rogów zamknięta na dwa miesiące z powodu remont mostu

Droga Syrynia – Rogów zamknięta na dwa miesiące z powodu remont mostu - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Jak poinformował Wydział Komunikacji i Transportu, od 6 września (czwartek) na ponad dwa miesiące zostanie zamknięta dla ruchu ulica Raciborska w Syryni. Powodem jest przebudowa obiektu mostowego na potoku Syrynka. Ulegnie zmianie trasa autobusów PKS linii 31 i 40, które będą kursować przez Nieboczowy.

Prace związane z remontem mostu prowadzone będą w rejonie siedziby Powiatowego Zarządu Dróg, niedaleko skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 936 (ulica Bukowska) w Syryni. Przebudowa polegać będzie na wzmocnieniu i poszerzeniu istniejącej konstrukcji nośnej mostu, naprawie przyczółków oraz wykonaniu nowych murów oporowych. Prace te pozwolą na podniesienie nośności obiektu oraz wydzielenie w jego przekroju chodników.

Z powodu remontu mostu wyznaczono lokalne objazdy pomiędzy Gorzycami a Lubomią przez Odrę oraz Olzę. Zarząd drogi zaleca jednak dojazd do autostrady A1 w Gorzyczkach i tranzyt do Raciborza drogą wojewódzką 933 przez Wodzisław Śląski i Pszów.

W związku z zamknięciem konieczna będzie także zmiana przebiegu powiatowej komunikacji. Autobusy PKS linii 31 relacji Wodzisław Śląski – Lubomia przez Czyżowice, Rogów oraz linii 40 Wodzisław Śląski – Racibórz przez Gorzyce, Bluszczów, Lubomię będą kursować do odwołania przez Nieboczowy z pominięciem przystanku Syrynia Bukowska skrzyżowanie.

Przywrócenie ruchu na moście przewidywane jest w połowie listopada br. Za utrudnienia przepraszamy!

Autor: powiatwodzislawski.pl, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Sport29 marca 202613:52

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO]

Szalony mecz i zwycięstwo Rogowa! Dziewięć goli i pełna pula na wyjeździe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Sport29 marca 202623:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności30 marca 202610:19

Masz talent? Miasto czeka na Twoje zgłoszenie. Stypendia i nagrody do wzięcia

Masz talent? Miasto czeka na Twoje zgłoszenie. Stypendia i nagrody do wzięcia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. freepik.com
Reklama
Kultura i Edukacja30 marca 202612:05

Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO]

Hazok znów przyciągnął tłumy. Ponad setka dzieci ruszyła na poszukiwania zajączka [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

IV edycja „Hazoka na Stawach” w Bełsznicy przeszła do historii jako wyjątkowo udane wydarzenie, które mimo niepewnej pogody zgromadziło liczne grono uczestników. Dzięki sprzyjającej aurze i zaangażowaniu organizatorów najmłodsi mogli w pełni cieszyć się wielkanocną zabawą na świeżym powietrzu.

opr. red., fot. FB/Sołectwo Bełsznica
Aktualności30 marca 202616:51

Tradycja silniejsza niż pogoda. Festiwal Palmy Wielkanocnej w Mszanie przyciągnął tłumy [FOTO]

Tradycja silniejsza niż pogoda. Festiwal Palmy Wielkanocnej w Mszanie przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mszana:

W Mszanie odbyła się kolejna edycja Festiwalu Palmy Wielkanocnej, zorganizowana tradycyjnie przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy licznie wzięli udział we wspólnym świętowaniu.

opr. red., źródło: UG Mszana
Sport30 marca 202622:17

Walka, determinacja i medale. Top Team błyszczy na Mistrzostwach Polski w grapplingu

Walka, determinacja i medale. Top Team błyszczy na Mistrzostwach Polski w grapplingu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: Akademia Sportowa Top Team
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.