Telegraf17 października 201115:01

Siatkarki Zorzy w III lidze

Siatkarki Zorzy w III lidze - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
1

Konsekwentna gra i większe doświadczenie pozwoliły na wysokie wygranie pierwszej partii 25:11. Również w secie drugim przewaga ZORZY nie podlegała dyskusji – siatkarki z Wodzisławia górowały nad przeciwniczkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrały tą odsłonę meczu 25:16.

Przy wysokim prowadzeniu w meczu, w secie trzecim wkradło się w szeregi podopiecznych trenera Brzezinki małe rozprężenie i rybniczanki skrzętnie wykorzystały swoją szansę na nawiązanie walki. Jednakże, w odpowiednim momencie nastąpiła ponowna mobilizacja siatkarek ZORZY i wodzisławianki również partię trzecią zapisały na swoim koncie wygrywając 25:20. Kolejny mecz ZORZA rozegrała już dzień później z ekipą VC Victoria-MOSiR Cieszyn.

Niedzielne przedpołudnie nie jest najlepszą porą na walkę o ligowe punkty, tym bardziej, że obie ekipy miały mało czasu na regenerację sił, co miało wpływ na poziom spotkania. Gra obu drużyn mocno „falowała”, zawodniczkom trudno było utrzymać koncentrację, lecz większe ogranie i determinacja były po stronie wodzisławskich siatkarek, które po stronie zysków zapisały pierwszą partię, wygrywając 25:17. Druga odsłona spotkania była najbardziej wyrównana i rozruszała trochę wodzisławskich kibiców. W tym secie cieszynianki nawiązały równorzędna walkę z wodzisławską drużyną i o wyniku przesądziła dopiero końcówka, w której dokładniej i skuteczniej zagrały podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki. Set trzeci to już niepodzielna dominacja siatkarek ZORZY, które po godzinie gry dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty.

Kolejne spotkanie, rozpoczynające rundę rewanżową, ZORZA rozegra już w sobotę 22.10.2011 – na własnym parkiecie w meczu z MKS Czechowice-Dziedzice (godz. 11.00 – hala SP 8 ul. Jastrzębska 136). Bez wątpienia będzie to mecz z większym ładunkiem emocji – drużyna z Czechowic jest doświadczoną i zgrana ekipą, żądną rewanżu za pierwszy pojedynek, w którym ZORZA wygrała na wyjeździe 3:2. UKS Jedynka Erbud Rybnik - MKS ZORZA Wodzisław Śląski 0:3 (11:25, 16:25, 20:25) MKS ZORZA Wodzisław Śląski - VC Victoria-MOSiR Cieszyn 3:0 (25:17, 25:21, 25:15) MKS ZORZA: Agnieszka Ostrzołek (kapitan), Patrycja Szado, Monika Wieliniec, Weronika Dusza, Aleksandra Małek, Karolina Sowisz, Magdalena Prokop, Marta Wójcik, Michalina Dudek, Monika Szczygieł, Daria Hibner, Patrycja Michalska (libero) Trener: Andrzej Brzezinka.