Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf23 października 202013:49

Dzień walki z rakiem piersi. Serafin Clinic wspiera profilaktykę samotnych mam

Dzień walki z rakiem piersi. Serafin Clinic wspiera profilaktykę samotnych mam  - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Podstawą profilaktyki przeciwdziałającej najczęstszemu, kobiecemu nowotworowi złośliwemu są: regularne samobadania, mammografia oraz USG piersi. Niestety brak czasu na własne zdrowie w szczególny sposób dotyka samotne matki i kobiety z rodzinnymi problemami. W trosce o kobiece zdrowie gliwickie centrum medyczne Serafin Clinic, zaprosiło podopieczne śląskich ośrodków dla samotnych matek na bezpłatne badanie USG piersi.

W trosce o wzrost świadomości profilaktyki przeciwdziałającej rakowi piersi centrum medyczne Serafin Clinic zdecydowało się na wyjątkowy gest, oferując darmowe badania USG piersi dla samotnych matek oraz kobiet borykających się z przemocą domową. Bezpłatne vouchery trafiły do podopiecznych gliwickiego Domu Samotnej Matki oraz Hostelu dla kobiet dotkniętych przemocą domową, rybnickiego Schroniska "Przytuliska" dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi, a także katowickiego stowarzyszenia PoMOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej.

- Kobiety odgrywają wiele życiowych ról, przekładając potrzeby bliskich nad swoje własne. W jeszcze trudniejszej sytuacji znajdują się Panie, które nie mogą liczyć na wsparcie partnera. Tymczasem tylko właściwa profilaktyka, oparta o comiesięczne samobadanie, regularne USG piersi oraz mammografię pomaga w zachowaniu zdrowego i długiego życia – komentuje doktor Dawid Serafin, specjalista ginekologii i położnictwa, właściciel Serafin Clinic w Gliwicach.

Z uwagi na konieczne obecnie zasady bezpieczeństwa podopieczne gliwickiego Domu Samotnej Matki oraz Hostelu dla kobiet dotkniętych przemocą domową zaproszone zostały na wykonanie badań w niedzielę 25 października, kiedy to Serafin Clinic otwarte będzie tylko dla zaproszonych pań. Bezpieczny termin dla podopiecznych pozostałych ośrodków ustalony zostanie indywidualnie.

Październik od lat uznawany jest za światowy okres zwiększania świadomości raka piersi. Z tej okazji, co roku towarzyszyły nam liczne akcje uświadamiające potrzebę przeciwdziałania nowotworowi, z którym walkę zmuszone są podejmować kobiety już po 30. roku życia. Niestety aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia organizację prelekcji czy charytatywnych eventów, aczkolwiek pandemia nie powinna zmuszać do rezygnacji z planowanego badania mammografii czy USG piersi.

Z myślą o zdrowiu wszystkich kobiet Serafin Clinic oferuje także najbezpieczniejsze w obecnych czasach wsparcie w formie online. Film instruujący kobiety jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi, rozpowszechniany będzie za pośrednictwem mediów społecznościowych kliniki. 

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności10 sierpnia 202610:44

Niszczą Wodzisław krok po kroku. Po pałacu i Trzech Wzgórzach przyszła pora na przystanek

Niszczą Wodzisław krok po kroku. Po pałacu i Trzech Wzgórzach przyszła pora na przystanek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Wybita szyba wiaty przystankowej Wilchwy Cyganek to kolejny akt wandalizmu w Wodzisławiu Śląskim. W ostatnim czasie niszczona była również infrastruktura Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”, a na elewacji Pałacu Dietrichsteinów pojawiły się graffiti. Za usuwanie skutków bezmyślnego działania wandali zapłacić trzeba z publicznych pieniędzy.

red., fot. FB/Miasto Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności9 sierpnia 202615:16

Nowa jakość leczenia w Jastrzębiu-Zdroju

Nowa jakość leczenia w Jastrzębiu-Zdroju - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slaskie.pl / fot. Tomasz Żak/UMWS
Aktualności10 sierpnia 202621:55

Trwa kompleksowa modernizacja ośrodka PERŁA

Trwa kompleksowa modernizacja ośrodka PERŁA - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
powiatwodzislawski.pl
Aktualności9 sierpnia 202623:16

Rozpoczynamy remont A1

Rozpoczynamy remont A1 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
informacja prasowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.